full screen background image

Nemůžete najít klíče od auta? Nepanikařte!

Na některé věci si dáváme většinou lepší pozor, než na jiné. Mobilní telefon, brýle, klíče od domu či bytu a klíče od auta máme vždy pod dozorem, nebo se o to alespoň snažíme. Co dělat, když klíč od auta ztratíme?

 

Hlavně žádnou paniku

Na autoklíče si sice dáváme pozor, ale na druhou stranu je v určitých situacích musíme mít u sebe, protože je není kam dát. A tak se může stát, že najednou nejsou. Mohli jsme je nechat někde ležet a po návratu už je nenajít, nechat je vypadnout a ani o tom nevědět, utopit je v řece nebo rybníku,možností je mnoho a klíče prostě nejsou. Nejdříve vše prohledejte, mohou být někde zapadlé. Pokud stále nejsou k nalezení, musíme jednat. V lepším případě máme doma klíče náhradní, v ideálním případě k němu máte i potřebné dokumenty pro pořízení kopie a nejhorší varianta je, že nemáme nic. Kromě auta, do kterého se nemáme jak dostat a potřebujeme k němu nové klíče.

 

Obraťte se na profesionály

Za novými klíči musíte do specializovaných firem. Majitelé starších vozů to mají jednodušší, stačí udělat kopie klíče a problém je vyřešený, pro novější typy automobilů už je výroba klíčů časově náročnější. Mívají na klíčích také čip s kódy pro imobilizér, dálkové ovládání centrálního zamykání a často i další funkce spojené s řídící jednotkou. Musíme tak myslet na to, že bude potřeba oprava nebo překódování na klíč nový. Snadnější varianta je, že máme uschovanou kartu s kódy ke klíčům, kterou jsme dostali při koupi vozu. Vždy je levnější a časově méně náročné udělat kopii, tedy pokud vám už jeden klíč od auta chybí, navštivte servis a nechte si udělat druhý. Když ztratíte i ten poslední a nebudete mít žádný, může se celá výroba klíčů nových prodražit o odtah auta a jeho otevření, demontáž zámků, zjištění kódů a další úkony.

I když je ztráta klíčů nepříjemná a samozřejmě vám přidělá starosti a práci, není důvod panikařit a být ve stresu. Specializovaná firma si poradí a vyrobí vám klíče nové, i když to může u některých aut zabrat více času.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *