Nemůžete najít klíče od auta? Nepanikařte!

1

Na některé věci si dáváme většinou lepší pozor, než na jiné. Mobilní telefon, brýle, klíče od domu či bytu a klíče od auta máme vždy pod dozorem, nebo se o to alespoň snažíme. Co dělat, když klíč od auta ztratíme?

 

Hlavně žádnou paniku

Na autoklíče si sice dáváme pozor, ale na druhou stranu je v určitých situacích musíme mít u sebe, protože je není kam dát. A tak se může stát, že najednou nejsou. Mohli jsme je nechat někde ležet a po návratu už je nenajít, nechat je vypadnout a ani o tom nevědět, utopit je v řece nebo rybníku,možností je mnoho a klíče prostě nejsou. Nejdříve vše prohledejte, mohou být někde zapadlé. Pokud stále nejsou k nalezení, musíme jednat. V lepším případě máme doma klíče náhradní, v ideálním případě k němu máte i potřebné dokumenty pro pořízení kopie a nejhorší varianta je, že nemáme nic. Kromě auta, do kterého se nemáme jak dostat a potřebujeme k němu nové klíče.

 

Obraťte se na profesionály

Za novými klíči musíte do specializovaných firem. Majitelé starších vozů to mají jednodušší, stačí udělat kopie klíče a problém je vyřešený, pro novější typy automobilů už je výroba klíčů časově náročnější. Mívají na klíčích také čip s kódy pro imobilizér, dálkové ovládání centrálního zamykání a často i další funkce spojené s řídící jednotkou. Musíme tak myslet na to, že bude potřeba oprava nebo překódování na klíč nový. Snadnější varianta je, že máme uschovanou kartu s kódy ke klíčům, kterou jsme dostali při koupi vozu. Vždy je levnější a časově méně náročné udělat kopii, tedy pokud vám už jeden klíč od auta chybí, navštivte servis a nechte si udělat druhý. Když ztratíte i ten poslední a nebudete mít žádný, může se celá výroba klíčů nových prodražit o odtah auta a jeho otevření, demontáž zámků, zjištění kódů a další úkony.

I když je ztráta klíčů nepříjemná a samozřejmě vám přidělá starosti a práci, není důvod panikařit a být ve stresu. Specializovaná firma si poradí a vyrobí vám klíče nové, i když to může u některých aut zabrat více času.

1 komentář

  1. My máme doma naštěstí už dvoje klíče od auta, takže když jedny nemůžu najít, tak jsou na věšáku ještě druhý. Horší, když tam nejsou ani jedny, ale to se zas až tak často nestává. Manžel koupil před časem vystřelovací klíč z https://www.auto-klic24.cz/ a líbí se mi jeho používání, tak si ho hlídám, abych ho neztratila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno