Nevěříte si za volantem? Trénujte

0

Řízení auta je jako jízda na kole, nezapomíná se. Alespoň tak se to většinou říká a ti, kdo jsou za volantem denně, jsou o tom přesvědčeni. Kdo si však udělal pauzu nebo jezdí jen občas, má plné právo o tomto rčení pochybovat a vsadit spíše na trénink než paměť.

Než se však řidič za volant vůbec dostane, musí projít autoškolou, absolvovat všechny potřebné hodiny i závěrečné testy a jízdy. Do autoškoly se zapisují mladí i starší lidé, není to jen doména studentů, kteří dosáhli potřebného věku k získání řidičského oprávnění. Důvody, proč se naučit aut řídit, jsou různé a každého motivuje něco jiného. Přihlásit se do autoškoly není nijak složité a platný autoškola ceník ukáže, jaká suma bude potřebná. Kurz řízení pak můžete věnovat i jako dárek a splnit tak někomu blízkému sen o řízení vozu.

Každý řidič se musí takzvaně vyjezdit, tedy získat praxi, tak trochu zjistit jak to na silnicích chodí a některé věci potřebné k řízení auta si zautomatizovat. Kdy a jak řadit, dávat blinkr, brzdit před zatáčkou nebo křižovatkou, to vše se lze naučit velmi rychle a nejlépe právě řízením. Pokud jste od autoškoly měli v řízení pauzu a delší dobu za volantem neseděli, může být velmi prospěšné absolvovat kondiční jízdy. Stejně tak v případě, že si za volantem ještě nejste zcela jistí nebo jen jednoduše chcete trochu více trénovat pod dohledem zkušeného instruktora.

Ne vždy je řízení auta zábavou a tak zatímco někteří to mají takzvaně v krvi a za volantem jakoby se narodili, pro druhé může jízda znamenat stres a velké přípravy ještě před vyjetím. Nejdůležitější je dodržovat předpisy a chovat se na silnici slušně k ostatním řidičům, i když vás třeba zdržují pomalou jízdou nebo naopak troubí, abyste zrychlili. Řešením pro začátečníky a řidiče s malou praxí za volantem může být označení auta písmenkem Zet, které hned auta za vámi upozorní, že jste opravdu začátečník a nikam chvátat nebudete. Nenechte se za volantem vyprovokovat ani znervóznit a jeďte tak, abyste se cítili bezpečně. Kondiční jízdy vám dodají klid i sebevědomí na cestách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno