full screen background image

Obutá, neobutá – ponožkoboty jsou obojí a vaše nohy je ocení

V pohádce musela přijít Hanička ke králi obutá, neobutá. Vyřešila to tak, že na jedné noze botu měla, na druhé ne. Kdyby ale znala ponožkoboty, měla by vyřešeno.

O barefoot obuvi jste už určitě slyšeli. Bosé boty, které simulují přirozenou chůzi naboso, jsou stále oblíbenější. Nejen, že jsou pro naše nohy vhodnější než běžné boty s tvrdou podrážkou, ale také svědčí našemu zdraví. Tenká podrážka a široký tvar boty neomezují prsty ani chodidla a každý krok je tak pohodlný a neničí nám nohy. Ponožkoboty Skinners dovedly svobodu pohybu pro naše nohy k dokonalosti. Český vynález vypadá jako ponožky s tenkou podrážkou, jsou však velmi odolné a poskytují plnou ochranu proti zranění.

Ne vždy si můžeme dovolit vyběhnout úplně bosky do přírody, máme ji daleko nebo se bojíme poranění. Právě toto řeší ponožkoboty Skinners. Jsou lehké a skladné, smotáte je do ruličky, která se vejde do ledvinky nebo kapsy a když je potřebujete, jednoduše je nazujete a můžete vyrazit. Výborné řešení třeba když potřebujete nejdříve s kočárkem na nákup, vzít děti k lékaři nebo oběhat úřady. Tahat s sebou druhé boty pro volný čas se vám určitě nechce, ponožkoboty ale schováte i do kabelky. A když skončí povinnosti, jsou připravené k použití. Nohy nás často bolí právě z nevhodných bot, lodiček na vysokém podpatku nebo tvrdých podrážek, které nám nohu deformují a nutí ji být ve tvaru, který pro ně není přirozený. Pak máme problémy s bortící se klenbou, vybočeným palcem nebo plochýma nohama.

Ponožkoboty se díky elastickému materiálu přizpůsobí tvaru vaší nohy a nijak ji neomezují. Při chůzi naboso se prsty roztáhnou, zapojí se svaly nohou a krok je lehký a volný. V běžných botách často ani některé svaly nepoužíváme a tak při chůzi v ponožkobotách můžeme být ze začátku překvapeni. Jednak proto, že přes tenkou podrážku cítíte každou nerovnost terénu, a také proto, že se najednou do chůze zapojují svaly, o kterých jsme ani nevěděli, že je máme. I proto, že noha se bude více roztahovat pro lepší stabilitu, je lepší vybrat si o číslo větší Skinners, než je vaše běžná velikost. U největšího prodejce v republice Elemenstore.cz najdete velikosti od XS až do XXL a tak si můžete vybrat velikost přesně pro vás. Jakmile si tělo vzpomene, jak se vlastně chodí, stane se pro vás chůze zábavou a ponožkoboty už nebudete chtít sundat. Chůze naboso se pro vás stane stejně přirozenou, jakou vždy pro člověka byla.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *