full screen background image

4 praktické vychytávky do kuchyně, které musíte mít

Aby se v kuchyni dalo pohodlně vařit, je jasné, že by v ní neměly chybět kvalitní spotřebiče jako odolný mixér, šlehač nebo multifunkční robot. My vám dnes ale předvedeme 4 tipy na malé vychytávky, které sice nejsou běžnou součástí všech kuchyní, ale jakmile si je pořídíte, nebudete chápat, jak jste bez nich mohli existovat. Jaké to jsou?

 

Toaster

Jako rychlá první pomoc pro prázdný žaludek nebo jen něco na zub jsou toasty prostě dokonalé. Můžete si je naplnit vašimi oblíbenými dobrotami a sníst je hned teplé, nebo si je vzít jako super svačinku do školy nebo do práce. Pokud má navíc toaster výměnné planžety, můžete si v něm připravit i dokonalé wafle nebo panini. Že vaše kuchyně stále postrádá kvalitní toaster či sendvičovač? Pak vám můžeme doporučit třeba kvalitní sandwich toaster Orava ST-300! Tento toaster můžete díky výměnným deskám s kvalitním nepřilnavým povrchem vyměnit, a připravit si na nich jak toasty, tak i wafle, panini a navíc i grilované dobroty v každém ročním období! Sandwich toaster má tepelně izolovanou rukojeť, nikdy se tak nespálíte! Díky skvělému povrchu se velmi snadno čistí a jeho planžety můžete dokonce mýt i v myčce nádobí. Na vrchní straně má sandwich toaster Orava světelnou signalizaci pro napájení i ohřev. Chybí vám doma toaster a rádi byste si nějaký pořídili? Pak navštivte www.orava.cz a jednoduše si vyberte!

Vyřezávač jadřinců

Máte rádi jablka nebo hrušky, ale vždycky vás otravuje složité vykrajování jadřinců, u kterého jste se navíc nejednou pořezali? Pak vám doma určitě nesmí chybět vyřezávač jadřinců, který stojí pár korun a seženete ho v každých kuchyňských potřebách.

 

Kvalitní škrabka

Ovoce i zelenina jdou sice ořezávat i nožem, často se tak ale ochudíte o velké množství samotného ovoce, které nožem odkrojíte. Do vaší kuchyně byste si určitě měli pořídit kvalitní a pevnou škrabku na ovoce a zeleninu, která bude mít ergonomické držadlo a odolné provedení, aby se vám za pár týdnů nerozpadla v ruce.

 

Zubatý nůž

Mít doma několik druhů nožů je velmi výhodné. Nemusíte si sice pořizovat speciální nůž na filetování, na ovoce, na pečivo, na maso nebo malý nůž, mít ale doma zubatý nůž, se kterým se vám například pečivo už nikdy nestlačí do jedné placky, se velmi doporučuje. I do nožů by se mělo investovat, zubatý nůž ale koupíte již od pár korun.

A pokud se vám nechce hned teď vyrazit do nejbližší prodejny domácích potřeb, možná bude stačit návštěva u babičky. Každá kuchařka s dlouholetou praxí totiž má podobné vychytávky ve svých kuchyňských šuplících. A jelikož naše babičky si na zasycení členů rodiny zakládaly, jistě budou mít i pár takových pomocníků „do zásoby“ a rády se s vámi podělí. A k dobru přihodí ještě pár rad.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *