Osobní online trenér: Pokus o náhradu nenahraditelného

0

Najít motivaci k pohybu, sportu, zdravému životnímu stylu nebo dietě není pro většinu z nás vůbec jednoduché. Je naprosto přirozené, že ti z nás, kteří nejsou sportovci tělem i duší, se budou po těžkém pracovním dnu nutit do tréninku jen velmi obtížně. Řešením může být spolupráce s kvalitním osobním trenérem.

Zatímco sehnat osobního trenéra v Brně nebo v Praze není vůbec nic složitého a nabídka je opravdu pestrá, na maloměstě nebo na vesnici se zájemce o privátní trénink dostává do velice svízelné situace. Samozřejmě, pokud se jedná o mladého člověka na vrcholu sil, není problém si základní cviky osvojit svépomocí a trénovat třeba s kamarády. Na druhou stranu, pokud se jedná o jedince s poruchou pohybového aparátu, těhotnou ženu, nebo skutečně obézního člověka, je spolupráce s profesionálem obvykle nezbytná.

V dnešní době již naštěstí na internetu nalezneme spoustu online koučů. S těmi se zájemce o posilování, funkční trénink nebo rehabilitační cvičení schází pravidelně jednou za čas a zbytek probíhá tzv. online. Cvičenec se pak třeba nahrává na video a je se svým trenérem neustále v kontaktu, korigují spolu kvalitu prováděných pohybů, diskutují o krátkodobých i dlouhodobých cílech a trenér samozřejmě svého svěřence směřuje a motivuje k co nejlepším výsledkům.

Jedinou opravdovou výhodou online trénování je ovšem fakt, že se po tréninku můžete jít hned osprchovat a jste doma, čímž ušetříte spoustu času. Pobyt ve fitness centru, obklopen motivační hudbou, lidmi s podobným smýšlením a energií, však nemůže domácí posilovna se sebelepším trenérem nikdy nahradit.

Pokud je to jen trochu možné, měl by si každý najít svoje domovské fitness a trenéra, případně partu podobně smýšlejících nadšenců a s nimi potom sdílet veškerou radost i bolest, kterou s sebou sport a sportovní výkony přináší. Ideální se v tomto směru jeví fitness centra, která disponují také relax zónou nebo wellness centrem, kde můžete po náročném tréninku u kávy či piva uspořádat třeba motivační teambuilding.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno