Parní lázně – jediné lázně, které můžete mít doma

0

Horká pára je pro lidské tělo blahodárná z mnoha důvodů: pomáhá při onemocnění dýchacích cest, dokonale čistí a vyhlazuje pokožku, stimuluje životní funkce, detoxikuje a pomáhá k celkovému zotavení.

A když budete chtít, můžete si pořídit soukromé parní lázně i do svého bytu či domu.

 

Procedura, která léčí

Horkou páru používali k očistě duše i těla už v dávné historii snad všechny národy. Parní lázně znali staří Římané, Řekové, Mayové, Aztékové i Rusové. Věřili, že horká pára a teplý vzduch mají uzdravující účinky a pomáhají celkové regeneraci organismu.

Nejstarší parní lázně využívaly přírodní termální prameny. Místo, kde horká voda vyvěrala ze země se obestavělo a pára se takto zadržela tak dlouho, jak bylo potřeba.

Dnes můžete mít parní lázeň kdekoli vás napadne – máme totiž parní generátor, který si dokáže automaticky řídit teplotu a vlhkost v parní kabině i bez našeho složitého přičinění. Stačí, když stisknete pár tlačítek na digitálním ovladači.

 

Klima jako v deštném pralese

Asi na dovolenou do Amazonie pravidelně každý rok nejezdíte, takže si zkuste představit teplotu vzduchu kolem 40 – 50 °C a vlhkost až 100 %.

V takovém prostředí se vám bude velmi snadno a lehce dýchat, a pokud náhodou trpíte dýchacími obtížemi nebo vás trápí astma, bude pro vás toto klima přímo požehnáním.

Je lékařsky potvrzeno, že kombinace příjemné teploty a vysoké vzdušné vlhkosti má příznivý vliv na ozdravovací procesy lidského těla. Laicky řečeno: organismus se nastartuje a začne se zbavovat nečistot a toxinů tím nejpřirozenějším způsobem – potem.

Pravidelný pobyt v parní lázni vás zbaví pravidelných chřipek, rýmy i nastydnutí.

 

Domácí parní kabina

Technicky vzato jsou parní lázně vzduchotěsná kabina nebo místnost, která bývá obložena nejčastěji keramickými kachličkami. Součástí je osvětlení, ventilace a srdce každé parní lázně: parní generátor. Ten vyvíjí páru a přesně ji dávkuje do prostoru parní kabiny, často společně s předem zvolenou aromatickou vůní.

Vaše domácí wellness tak můžete rozšířit o další prvek a užívat si všech výhod parní lázně i doma, se svojí rodinou.

Uvědomujeme si, že pořízení parní kabiny není malá investice, a sebelepší popis nebo obrázek nenahradí osobní zkušenost.

Proto nabízíme všem zájemcům o tento wellness prvek vzorovou parní lázeň v našem wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi k nezávaznému vyzkoušení. Domluvte si termín vaší návštěvy!

www.wellness-vision.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno