Výběr kuchyňské linky – čím začít?

0

Stojíte v kuchyni a přemýšlíte nad tím, že by to chtělo výměnu kuchyňské linky? Případně že jste měli některé její části už kdysi řešit jinak? Nebo vás zařizování nové kuchyně teprve čeká? Ať už patříte do kterékoliv kategorie, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou vyznat se v nepřeberném množství, jež dnešní trh nabízí. Také poradíme, jak si sestavit a vybavit kuchyňskou linku vaší doživotní spokojenosti.

Protože je kuchyňská linka tím hlavním místem ve vaší kuchyni, věříme, že si chcete vše pořádně promyslet. Na co si tedy musíte dávat pozor?

 

Správné rozvržení

Kde bude kuchyňská linka umístěna? Jaký bude její tvar? Kolik prostoru věnujete pracovní desce a jaké jednotlivé komponenty a spotřebiče by měly kuchyňskou linku tvořit? Rozdíl samozřejmě pocítíte, pokud budete celou situaci řešit v bytě, kde jste prostorově omezeni. Jiný případ nastane ve větším či menším domě, v němž můžete popustit uzdu své fantazii. Rozmyslete si, co vše v kuchyni opravdu používáte, kolik úložného a pracovního prostoru potřebujete, jestli bude její součástí i jídelní kout a snažte se efektivně využít opravdu každé volné místo.

Kuchyně Modern Lux

 

Určitě není špatným řešením si vše od ruky načrtnout a získat tak o mnoho lepší představu o rozdělení jednotlivých částí kuchyňské linky. Pokud zařizujete novou kuchyni a máte zatím vyklizený nebo rozestavěný byt, můžete si kuchyňskou linku nanečisto navrhnout přímo na podlahu. Postačí vám metr a křída nebo, v případě hotových podlah, metr a papírová lepicí páska, kterou jindy používáte při malování. Na běžné míry modulů i spotřebičů se můžete podívat například na e-shopu a předem si z nabízených kuchyňských modulů a doplňků vybrat a při tom „rýsovat na podlahu“. Další variantou je změřit rozměry budoucí kuchyně a poté navštívit některé kuchyňské studio, ve kterém vám zkušení odborníci ochotně poradí od začátku až do konce.

Nejoblíbenější moderní rohová kuchyně Brick

 

Vizualizace

Nechte si vytvořit vizualizaci a získejte tak konkrétnější ztvárnění svých představ o nové kuchyni. Vše se vám bude plánovat o něco lépe. Může se stát, že při vytváření vizualizace zjistíte, že vámi požadované rozměry skříněk výrobci běžně nenabízí. Nedělejte si s tím starosti, protože často stačí nechat stolaře nebo truhláře doupravit některý z běžně dostupných modulů a katastrofa je zažehnána. Nabídka skříněk, úchytů, desek a doplňku je tedy sice pevně daná, ale dnes již tak obrovská, že by vás neměla nijak limitovat. První krůček k vaší nové kuchyňské lince máte za sebou a my vám přejeme klidnou a hladkou realizaci.

Moderní rohová sektorová kuchyně Nina

Vybírejte jen u osvědčených a ověřených dodavatelů a nakupujte na e-shopech s tradicí. Ušetříte si tím čas a vyhnete se zklamání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno