Plánujete rekonstrukci bydlení? Na co se zaměřit

0

Je i pro vás zima ideálním obdobím, kdy začínáte plánovat jarní změny v interiéru i exteriéru? Pokud chcete rekonstruovat své bydlení, poradíme vám, na co přesně se zaměřit. Neztrácejte čas a energii a pusťte se do toho, co je nejvíc potřeba.

Zvětšení prostoru

Nejčastějším důvodem rekonstrukce je potřeba většího prostoru. Ten může sloužit jako úložné místo na sezónní vybavení nebo třeba sportovní vybavení. Často je potřeba zvětšit prostor svého bytu nebo domu z důvodu pořízení dítěte nebo nastěhování se dalšího člena rodiny. Tato rekonstrukce by měla mít přednost před designovými změnami. Začněte plánováním, nákresem a pokračujte reálnou změnou v dispozicích.

Nová koupelna

Další rekonstrukcí, která jen tak nepočká, je nová koupelna. Nejčastější důvod rekonstrukce je zbavení se starého jádra bytu. V některých případech jde o stavbu nové koupelny, například v patře. V takovém případě počítejte s tím, že váš byt nebo dům bude nějakou dobu v „bitevních“ podmínkách, ale změna bude rozhodně stát za to. Sami se rozhodněte, zda by měla být toaleta součástí koupelny nebo ji navrhnete samostatně.

Praktická kuchyň

Nečekejte ani s rekonstrukcí kuchyně. Přece jen je to místo, kde se pohybujete denně a chcete vařit v příjemném a otevřeném prostoru. Kuchyň může být samostatně, s jídelnou nebo součástí obývacího pokoje. Už při plánování si navrhněte potřebný prostor. Napoví vámi i stávající spotřebiče, které už máte, případně se zamyslete nad dalšími k pořízení, urychlující a ulehčující vám práci.

Rekonstrukce garáže

Svou pozornost si zaslouží také rekonstrukce garáže. Chcete pořídit nová garážová vrata, například s originálním potiskem nebo chcete změnit využití garáže? Načrtněte si, jak by měla vaše nová garáž vypadat. Nebojte se splnit si sen, že garáž bude zároveň dílnou nebo třeba částečně i společenskou klubovnou. Pro úsporu místa si vyberte rolovací garážová vrata, pokud máte prostor na stropě, skvěle se hodí i sekční vrata. Dvoukřídlá vrata si vyberte, potřebujete-li prostorný vjezd a oceníte je, pokud v garáži parkujete víc aut nebo třeba auto a motorku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno