Školní batohy pro děti každého věku

0

Máte doma dítě, které už je školou povinné, a chcete mu na další pololetí pořídit nový batoh, díky němuž by nošení všech potřeb bylo příjemnou a bezpečnou záležitostí? Pak je třeba dbát hned na několik aspektů.

Konstrukční řešení školních aktovek a batohů

Všechny školní batohy musejí splňovat určité základní parametry, aby dětem poskytovaly nejen dostatek úložného prostoru, ale zároveň jim neničily zdraví. Kupříkladu ideální školní aktovka pro prvňáčka má mít maximálně odlehčenou konstrukci, protože je zapotřebí dbát na nízkou hmotnost dítěte. Pozor si dejte také na zádový systém. Má být anatomický, aby nedocházelo k vytváření tlaku na páteř. Dlouhodobé nošení nevhodného batohu či aktovky může mít za následek bolesti zad, jejich zkřivení, což zapříčiní řadu dalších zdravotních komplikací.

Podobně jako pro prvňáčky je vhodné sledovat stejné prvky také tehdy, když pořizujete školní batohy pro 1. stupeň, potažmo pak školní batohy pro 2. stupeň. Všímejte si, zda se u konkrétního produktu dá nastavovat délka popruhů, u moderních batohů do škol by to mělo být samozřejmostí.

Bezpečnost

Velmi podstatné jsou ještě bezpečnostní prvky. Zejména tehdy, vybíráte-li školní batohy pro 1. stupeň, kdy zpravidla děti nebývají tak pozorné na přechodech pro chodce. Kvalitní batohy a aktovky dnes mají mít nezbytné reflexní prvky, a to ideálně po všech stranách. Děti jsou pak snadno viditelné i za zhoršených světelných podmínek a minimalizuje se tím riziko střetu s motorovými vozidly, koly apod.

Se špičkovými školními batohy a aktovkami pro děti všeho věku přichází česká firma Stil. Velkou výhodou je fakt, že jsou vyráběné ve spolupráci s lékaři a dalšími odborníky, lze tedy tvrdit, že je jejich kvalita plně ověřena. Stil prodává také další produkty, můžete na ně narazit téměř v každém papírnictví. Kromě toho samozřejmě provozuje vlastní e-shop, v němž se dají zakoupit cenově zvýhodněné kompletní sety, tedy batohy spolu s penálem, boxem na jídlo a dalšími školními potřebami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno