full screen background image

Plastická operace prsou vám vrátí zpět ztracené sebevědomí

Málokterá žena je absolutně spokojená se svým vzhledem. Někoho trápí kila navíc, někdo má zas řídké vlasy, jiné bojují s problémovou pokožkou. Čím dál více žen v dnešní době podstupuje také plastickou operaci prsou. Ačkoliv byl tento zákrok dříve považován za něco neobvyklého, co si mohly dovolit jen celebrity a bohaté dámy, dnes už jde o běžnou a relativně cenově dostupnou záležitost. Pojďme se podívat, jaké varianty zákroků se nabízejí a co vše se dá plastickou operací napravit.

 

Možnosti zvětšení objemu prsou

Dávno jsou pryč předsudky o tom, že plastika prsou je jen pro dámy lehčích mravů. Naopak, pokud se žena necítí dobře ve svém těle například po těhotenství nebo má komplex, kvůli kterému se stydí svléknout v létě do plavek, není nic nevhodného na tom, aby si dodala sebevědomí prostřednictvím této operace.

Zvětšení objemu prsou je možné provést dvěma způsoby. Před pár lety se k tomuto účelu využívaly výhradně prsní implantáty. Tato možnost je samozřejmě možná i dnes a stále se těší oblibě. Pacientky, které podstupují tento zákrok, jenž se odborně nazývá „augmentace“, k tomu vedou různé důvody. Mezi ty nejčastější patří nedostatečně vyvinutá ňadra, asymetrie levého a pravého prsu, či změna velikosti prsou po kojení.

Druhou možností je zvětšení prsou vlastním tukem neboli „autoaugmentace“. Tato varianta je oblíbená mezi ženami, kterým přijde silikonový implantát nepřirozený a neočekávají od zákroku tak výrazné zvětšení, jako je tomu v případě klasické augmentace. Při autoaugmentaci dochází ke zvětšení prsou přibližně o jednu velikost a je nutné, aby pacientka disponovala partiemi, ze kterých je možné odebrat přebytečný tuk.

 

Prsní implantáty

Augmentaci je možné absolvovat, jakmile je úplně ukončen vývoj mléčné žlázy. Spodní věková hranice je 18 let, horní hranice není obecně stanovena, vše záleží na zdravotním stavu pacientky. Dobrý zdravotní a psychický stav je v podstatě jedinou podmínkou pro podstoupení augmentace. Přestože prsní implantáty neohrožují těhotenství ani kojení, plánujete-li si v blízké době pořídit miminko, měly byste operaci pečlivě zvážit. Během těhotenství se objem prsou mění a prodělaná plastická operace na to může mít negativní vliv.

Před samotnou operací vás čeká nezbytná konzultace s lékařem, který prověří váš zdravotní stav a seznámí vás s průběhem operace a pooperační péčí. Společně proberete, jaké máte požadavky a zda je reálné naplnit vaše představy. Je třeba také podstoupit předoperační vyšetření. Následná operace probíhá v celkové anestezii a trvá kolem jedné hodiny. Po zákroku zůstává pacientka na klinice ještě jeden den. Pokud vše proběhlo v pořádku, je poučena o pooperační péči a poté propuštěna domů. Více o průběhu operace se dozvíte zde.

 

Zvětšení prsou vlastním tukem

Mezi moderní metody, jak zvětšit objem ňader, patří, jak již bylo zmíněno, autoaugmentace. Operaci předchází konzultace s lékařem a samotný průběh zákroku má v tomto případě dvě fáze. Nejprve se pomocí moderních liposukčních technik odebere z vybrané partie vašeho těla přebytečný tuk, který je hned po odebrání na sále zpracován, aby se oddělila životaschopná tuková tkáň od té poškozené. Následuje přenesení tuku do horní části prsou. Můžete být bez obav, zákrok se provádí vpichy, takže nehrozí, že byste po operaci měly ošklivé jizvy. Při prvním zákroku se uchytí přibližně 50 % tukové tkáně, je tedy nezbytné absolvovat ještě jeden. Pro jasnější představu si přečtěte podrobnější informace.

 

Modelace prsou

Jestliže máte nízké sebevědomí kvůli povadlým prsům, nezoufejte. I pro tyto případy mají lékaři řešení, nemusíte si hned nechávat dělat nová ňadra. Modelace je vhodná zejména pro ženy, které již neplánují těhotenství. Pokud jste tedy ještě mladá, měla byste operaci důkladně zvážit. Pakliže jste po porodu, musíte vydržet šest měsíců, než bude zákrok možné provést.

Stejně jako u prsních implantátů i tato operace se provádí v celkové anestezii. Aby mohla být modelace provedena, je třeba absolvovat vstupní zdravotní prohlídku včetně mammologického a ultrazvukového vyšetření. Při mammaplastice musíte počítat s tím, že vám zůstane pár jizev. Je to z toho důvodu, že při samotném zákroku dochází k odstranění přebytku povolené kůže. Rozsah jizev závisí na tom, jak moc jsou prsa povolená. Pokud se jedná o mírné povolení, provádí se modelace jen v oblasti prsního dvorce, čili jizvy nejsou tak znatelné. V případě většího poklesu prsou je třeba vést řez od dvorce k podprsní rýze. U nejrozsáhlejší techniky, která se provádí v případě vysokého povolení prsou, zasahuje jizva do této rýhy a získává tak tvar obráceného písmene T. Podrobnější popis zákroku naleznete zde.

 

Korekce asymetrie

Volba zákroku týkajícího se nesouměrnosti ňader, závisí na vstupní konzultaci s pacientkou, při které se zjišťuje velikost ňader, míra asymetrie, a také jak moc jsou prsa povislá. Korekce pak může být řešena všemi výše uvedenými metodami. Pokud je jedno ňadro příliš malé a vy nechcete druhé prso zmenšovat, nabízí se možnost využití prsního implantátu. Záleží pak na vás, zda si přejete jen dorovnat velikost a zvětšit pouze jeden prs, nebo chcete zvětšit objem obou ňader. U druhé varianty jsou během zákroku použity dva různě veliké silikony. Pakliže nejsou prsa příliš povislá a dorovnání objemu druhého prsu nepřesáhne jednu velikost, můžete podstoupit autoaugmentaci, po které nezůstanou žádné jizvy. U povislých ňader se nevyhnete modelaci. V takovém případě se zákrok provádí na větším prsu nebo na obou. Modelaci je možné spojit s augmentací, pokud si přejete zároveň zvětšit objem poprsí.

Informace k tomuto článku byly čerpány z webových stránek kliniky Perfect Clinic.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *