Plaťte bezpečně hodinkami nebo mobilem

0

Platba kartou je v současnosti jedním z nejčastějších způsobů platby u nás. Pomalu ji však začínají dohánět i další alternativní způsoby placení, jako je placení mobilem nebo hodinkami. Češi si zkrátka moderní trendy v placení osvojují velmi rychle.

Placení bezkontaktní kartou na internetu, v obchodech a restauracích či výběr z bankomatu je už standard, který ovládáme všichni. Některé karty však umí i mnohem víc, než platit. Platební karta od České spořitelny vám pomůže například i při reklamacích internetových nákupů. Pokud ho zaplatíte kartou a obchod neproběhne podle vašich představ.

Své platby máte stále pod kontrolou v Georgovi. Kromě toho tam můžete měnit trvalé limity pro výběry z bankomatu, platby v obchodech a na internetu. V případě ztráty nebo odcizení ji tady také zablokujete a případně zase odblokujete.

Mobilní platby

Pokrok se nedá zastavit, a tak bezkontaktní platební karty rozhodně nejsou posledním vývojovým stupněm placení. Pohodlně a bezpečně můžete platit prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo hodinek. Díky tomu nemusíte mít s sebou peněženku, stačí mobilní telefon. Své finance tak budete mít stále při sobě.

Apple Pay

Svou kartu od České spořitelny si můžete přidat do Apple Pay a platit pomocí iPhonu, Apple Watch, iPadu nebo počítače Mac. Přidání karty je jednoduché a pohodlně ho zvládnete podle návodu na webu České spořitelny.

Po přidání do Apple Pay můžete platit i na bezkontaktních platebních terminálech nebo u internetových obchodníků, kteří podporují platební službu Apple Pay nebo vybírat na bezkontaktním bankomatu. Při výběru je nutné zadat na bankomatu PIN k vaší plastové kartě.

Platby mobilem s Google Pay

Platit mobilem můžete i v případě, že nemáte iPhone nebo Apple Watch. Svou kartu si přidáte do Google Pay a plaťte pomocí svého mobilního telefonu se systémem Android. Poté, co si kartu spárujete se svým mobilním telefonem a můžete začít platit na bezkontaktních platebních terminálech nebo u internetových obchodníků, kteří podporují platební službu Google Pay.

Mobilem pohodlně zaplatíte i v kamenných obchodech. Je to velmi jednoduché, pro platby pod 500 Kč stačí rozsvítit obrazovku telefonu a přiložit telefon zadní částí k platebnímu terminálu. Z bezpečnostních důvodů takto můžete provést maximálně 3 transakce za sebou, další platbu budete muset ověřit přihlášením do telefonu. Platby od 500 Kč výše jsou ověřovány přihlášením do telefonu pokaždé.

Platby hodinkami Garmin nebo Fitbit

Vedle mobilních telefonů a Apple Watch však můžete pro placení používat i hodinky Garmin nebo Fitbit. Připojte svou kartu od České spořitelny ke Garmin Connect v sekci Garmin Pay, v případě hodinek Fitbit v sekci Wallet, a přestaňte s sebou nosit peněženku. Prostřednictvím hodinek Garmin můžete platit na bezkontaktních platebních terminálech i v obchodech. Při platbě v obchodě na hodinkách vyberte ikonku Garmin Pay.

Bezpečnost placení je zajištěna tím, že zadáváte PIN při sejmutí hodinek ze zápěstí, nebo pokud se jedná o první platbu za 24 hodin.

Alternativní způsoby placení sice nejsou pro všechny samozřejmostí, tak jako hotovost nebo platební karta, ale je to budoucnost. Udržte krok s technologiemi a začněte používat k placení mobilní telefon nebo chytré hodinky. Jeto rychlé, bezpečné a navíc se nemusíte starat o to, jestli máte kartu u sebe nebo jestli leží na nočním stolku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno