Ples a jeho nástrahy – víte, jak si neutrhnout ostudu?

0

Na plese touží každá dáma zazářit. Nezřídka proto věnuje velké množství času přípravám, všechno pečlivě plánuje a snaží se, aby jí neunikl ani ten nejmenší detail. I přesto se však někdy nevyvaruje drobných chyb, které jí pak připraví horké chvilky. Na co si dát pozor, nechcete-li si utrhnout ostudu?

Správné načasování

Dorazit na ples raději o něco dřív, o trochu později nebo přesně načas? Tuto otázku řeší snad všichni, kteří se na akci tohoto druhu chystají. Nemusíte dorazit na úplný začátek, ale zmeškat byste neměli předtančení, které celý ples zahajuje. Obvykle se koná asi dvacet až třicet minut po avizovaném začátku. Stejně důležitý jako včasný příchod je také včasný odchod. Někteří totiž zapomínají na to, že ples představuje důležitou společenskou událost a je tedy třeba k ní náležitě přistupovat. Odcházet byste neměli před půlnocí, ale ani po druhé hodině ranní. Zkrátka, v nejlepším je třeba přestat, a beze zbytku to platí i v tomto případě.

Vhodné oblečení

Dlouhé společenské šaty a tmavý, obvykle černý pánský oblek – přesně tak většinou hovoří požadovaný dress code. Ovšem není ples jako ples, například na těch reprezentačních, které mají vysokou úroveň, by vaše oblečení mělo být ještě o stupeň formálnější. U dam se tak za samozřejmost považuje velká plesová toaleta, u mužů pak frak, přístupný je i smoking. Ženy si musí dávat pozor nejen na to, jaké plesové šaty si obléknou, ale i na to, co budou mít pod nimi. Nevhodné prosvítající prádlo nebo vylézající ramínka od podprsenky, totiž parádu rozhodně neudělají. Spíš naopak, stanou se terčem posměchu a vy tak místo obdivných pohledů budete sklízet úšklebky.

Alkohol s mírou

Ples rozhodně není to nejlepší místo, kde byste se mohli opít. Nachází se tady totiž velká koncentrace lidí, kterým vaše uklouznutí rozhodně neujde. Popíjejte proto decentně a uměřeně a víno či panáky prokládejte vodou či jinými nealkoholickými nápoji. Bojíte-li se, že správnou míru neodhadnete, zkuste se alkoholu vyvarovat úplně a bavit se jinak. Ušetříte si nejen ostudu, ale i nepříjemnou kocovinu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno