Pleť v létě – tři tipy, jak zachovat její krásu

0

Léto je v plném proudu. Teploty šplhají vysoko nad hranici tropických hodnot a sluneční paprsky o sobě dávají vědět s maximální silou. A i když opálená pokožka patří mezi současné módní trendy, není příliš důvod jásat, když se nám podaří bronzového odstínu dosáhnout.  Při pohledu zblízka totiž odhalíme, co všechno na naší pleti slunce napáchalo. Mnohdy se navíc situace nezlepší ani tehdy, když opálení zmizí. Jak tedy pokožku dostat znovu do kondice?

 

Nezapomínejte na UV ochranu

Používání ochranných krému a mlék s vysokým faktorem by mělo být samozřejmostí, a to nejen při opalování. Bohužel mnozí toto doporučení všech dermatologů a kosmetiček zanedbávají. Patříte-li mezi ně, pak se nemůžete divit, že vaše pleť je hrubší, objevuje se na ní celá řada dnedokonalostí v podobě pigmentových skvrn, začervenání či rozšířených pórů. Zapomínat byste neměli ani na nošení slunečních brýlí. Nejen, že vám ochrání zrak, ale díky nim se nebudete mračit ani krčit čelo, tedy si zadělávat na další vrásky kolem očí.

 

Dejte pleti napít

Léto klade vysoké nároky na dodržování pitného režimu. Vodu potřebuje nejen naše tělo, ale i naše pokožka. Chcete-li zabránit jejímu vysušení a tím tvorbě vrásek, dopřejte jí potřebnou vláhu jak zevnitř, tak zvenčí. Používejte kvalitní přípravky v podobě hydratačních a výživných krémů, čas od času aplikujte masku, které poskytne zvýšený příjem živin a pronikne do hlubších vrstev pokožky. Po správné kosmetice se poptejte v salonech či lékárnách.

 

Zlikvidujte svoje prohřešky

Pokud jste prevenci podcenili, nezbývá vám, než likvidovat již vytvořené následky. Abyste získali zpět svůj mladistvý a vyhlazený vzhled, budete muset nasadit těžší kalibr než jen kosmetické přípravky. Svěřte se do rukou odborníků, kteří dnes dovedou skoro zázraky. Mnohé problémy zvládnou vyřešit za pomoci neinvazivních metod, třeba chemickým peelingem, laserem nebo mezoterapie. Tak zbavte se všech nedokonalostí, hoďte konečně mindráky za hlavu a užívejte si léta plnými doušky!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno