Jak správně pečovat o chodidla

0

Naše nohy jsou silně zatěžovány po celý rok, a přesto je mnoho z nás s pravidelnou péčí zanedbává. Přitom jsou pro náš pohyb a celkový život opravdu nezbytné. Je totiž úplně jedno, jestli stojíte, běháte, tančíte nebo si jen relaxačně zakopete do míče, protože k tomu, abyste byli schopni provést i ten nejběžnější úkon, jako je chůze, musí být vaše nohy zdravé.

 

Cvičení i koupel pomáhá

Je všeobecně známo, že k udržení dobrého zdraví je potřeba pravidelné cvičení. To však zatěžuje i naše nohy, a tak je potřeba ke cvičení zařadit i pravidelnou péči o nohy. A právě letní počasí je ten správný čas, kdy bychom se jim opravdu měli řádně věnovat. Nejlepším způsobem, jak pečovat o nohy, je dodržování správných zásad hygieny – tedy při každé koupeli omýt mýdlem obě chodidla a opláchnout je teplou vodou. Poté je potřeba je řádně osušit měkkým ručníkem, aby se zabránilo možnosti množení plísní, kterým svědčí právě vlhké prostředí. Vždy používejte čisté ponožky a při nákupu bot volte takové, které vašim nohám umožní volně dýchat. To platí dvojnásobně pro ty, kdo převážnou většinu dne stojí. Určitě se vyhýbejte sdílení obuvi s dalšími lidmi a bosé chůzi po veřejných a horkých místech.

 

Nezapomínejte na chodidla

Chodidla je také potřeba pravidelně kontrolovat, abyste zachytili jakékoliv příznaky vznikajících puchýřů, otoků nebo zárodků plísní. Častým problémem při nedostatečné péči je ztvrdlá kůže. Pokud ji nebudete řešit, hrozí riziko snížení citlivosti pokožky, která se bude vysušovat do té doby, než popraská. To může skončit až různými kožními problémy způsobenými infekcí nebo nepříjemnou bolestí při každém kroku. K odstranění ztvrdlé kůže v domácích podmínkách pomůže ruční pedikúra. Elektrický odstraňovač ztvrdlé kůže, který velmi efektivně odstraní ztvrdlou a suchou kůži z vašich chodidel a to bez profesionální pedikúry, přímo v pohodlí vašeho domova. Má ergonomický tvar, což umožňuje ošetření nohou i na hůře dostupných místech. Vaše chodidla budou navíc v kombinaci s používáním hydratačních krémů vypadat zdravě a elegantně. Pokud vaši pedikúru vložíte do rukou produktům společnosti Orava, získáte pomocníka, který se o vaše chodidla postará díky rychle rotující hlavě. Manipulace je příjemná i díky ergonomicky tvarované rukojeti a mezi příslušenstvím v balení najdete také náhradní brusný váleček a čistící kartáček

Nezapomínejte, že velmi efektivním způsobem, jak předejít riziku vzniku ztvrdlé kůže, je dostatečná hydratace chodidel. Noste pohodlnou obuv a na případnou bolest reagujte co nejrychleji, abyste zabránili možným budoucím nepříjemnostem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno