Plovoucí dřevěné podlahy zútulní váš domov

0

Označení plovoucí podlaha by mohlo vyvolat dojem, že se jedná o nějaký nový typ podlahové krytiny. Ve skutečnosti se však jedná o označení způsobu pokládky důvěrně známých krytin. Plovoucí může být podlaha laminátová, vinylová nebo právě dřevěná. Proč tedy název plovoucí? Protože položená podlaha vyvolává pocit, jako by v místnosti lehce plula, podlahová krytina není přilepená k podkladu.

Plovoucí podlaha připomíná skládačku

Jak je možné, že plovoucí podlaha drží pohromadě, když není přilepená k podlaze? Plovoucí podlaha se skládá z jednotlivých dílů, které jsou spojeny systémem nazývaným click. Jedná se o zámkový systém, který umožňuje kompletaci jednotlivých dílů k sobě za sucha. Není třeba podlahovou krytinu přilepovat k podkladu, ani přibíjet hřebíky. Jednotlivé díly spojením vytváří souvislou vrstvu, která pevně drží, ale zároveň je jí ponechána určitá vůle, aby mohla pracovat podle momentální vlhkosti. Při došlapu je možné cítit onen výše zmíněný plovoucí efekt.

Plovoucí podlahy zvládnete položit sami

Velkou výhodu plovoucích podlah je možnost pokládky svépomocí. Zámkový systém byl vyvinut z hlediska usnadnění pokládky plovoucích podlah. Pokládka je snadná, rychlá a čistá, bez nutnosti doplňkového nářadí a vybavení. Podlahu zvládne položit i zručný kutil. Vždy je však třeba dobře připravit podkladový povrch a podrobně se seznámit s návodem. Pokud si na pokládku sami netroufáte nebo chcete-li podlahové vytápění, pozvěte si raději odborníky. Rádi vám doporučíme prověřenou a zkušenou montážní firmu.

Dřevěné plovoucí podlahy jsou vícevrstvé

Dřevěné plovoucí podlahy se skládají z více vrstev. Jednotlivé dílce obsahují izolační vrstvu, vrstvu tlumící kročejový hluk a horní vrstvu nášlapnou. Nášlapná vrstva je tvořena přírodním dřevem ve zvolené úpravě. Přírodní dřevo zajišťuje komfortní a příjemný dotyk s bosou nohou. Dřevo je teplý materiál, a teplo domova v případě volby dřevěné plovoucí podlahy tak není jen prázdnou frází. Pro ještě větší teplo lze pod plovoucí dřevěnou podlahu instalovat podlahové vytápění.

Dřevěné plovoucí podlahy oplývají výhodami

Jednou z velkých výhod je možnost renovace. V případě mechanického poškození nebo znečištění stačí podlahu přebrousit a obnovit ošetření nášlapné vrstvy. V případě většího poškození lze zničený díl vyměnit. Pořizovací cena dřevěné podlahy bývá o něco vyšší než u laminátu nebo vinylu. Kvalitní a udržovaná dřevěná plovoucí podlaha je však investicí i pro další generace. Kromě již zmíněné možnosti podlahového vytápění a snadné pokládky je další výhodou nenáročná údržba. Zde je však předpokladem kvalitně ošetřený povrch. Ale největší výhodou je samotný přírodní materiál.

Dřevěné plovoucí podlahy vnesou do vašeho domova útulnost

Dřevo je materiál prověřený staletími. I sebe modernější minimalistický interiér získá na teple a útulnosti, objeví-li se v něm kousek dřeva. A dřevěná plovoucí podlaha zateplí interiér na dotyk i na pohled. Na dřevo již není třeba pokládat žádné koberce. Dřevo vyzývá k chůzi, hraní i posezení. Volbou vhodné dřeviny, zbarvení a povrchové úpravy celý dojem ještě dotvoříte. Při správné volbě dekoru se dřevěné plovoucí podlahy hodí do moderny i do rustikálního stylu.

Boen Design Wood představují umírněnou klasiku

Kolekce dřevěných podlah Boen Designwood obsahuje sedm dekorů laděných do přírodního stylu. Jsou zde zastoupeny dekory dubu a jasanu. Všechny dekory jsou vhodné pro podlahové vytápění. Jejich volbou podtrhnete tradičně až venkovsky pojatý interiér. Pokud však milujete kontrasty, může právě kolekce Boen Design Wood znamenat správnou volbu do domova v průmyslově pojatém stylu.

Esco podlahy přicházejí s kreativním programem

Kolekce masivních vícevrstvých podlah Esco vám umožní vstoupit do procesu. Můžete si zvolit vlastnosti podlahy do sebemenších detailů. Základním materiálem je dubové dřevo. Na základě vašich požadavků vznikne zcela originální podlaha přesně na míru do vašeho interiéru.

Více na: www.svetpodlah.cz/drevene-podlahy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno