Výsuvný polohovací držák TV se stal základním vybavením moderních domácností

0

Moderní technika mění naše bydlení v mnoha rovinách. Velkoplošné televize změnily dokonce vzhled nábytku. Klasické stěny na položení masivních televizí už nejsou zapotřebí léta, vymizely však i nízké skříňky na postavení plošných televizí. Nikdy nedokázaly TV umístit do správné výšky, a dokonce ani nenabídly dostatečnou stabilitu. Dnes potřebuje moderní televize pouze holou zeď a kvalitní výsuvný polohovací držák TV.

I levný televizní držák dnes nabízí sofistikované polohování

Televizní držáky využíváme stále častěji. Umožňují nám televizi umístit do správné výšky, eventuálně využít praktické naklonění, díky kterému se nám na obrazovku dobře kouká i z níže posazené sedací soupravy, nebo když se rozhodneme sledovat film či jiný program ze země. Pouze s touto polohou by držáky na TV neobstály. Důležitou změnu pozice umístěné TV nabízí výsuvná funkce držáku. Díky ní si dokážeme televizi snadno přiblížit, třeba pro zlepšení čtení titulků, či pro obsluhu některých aplikací na televizích. Dalším důležitým polohováním je otáčení. Může být pouze mírné, nebo umožňovat natáčení pod skutečně významným úhlem díky otočnému ramenu. Tuhle funkci využijeme třeba v moderních otevřených obytných prostorách, kde televizi sledujeme střídavě z kuchyně, z jídelny, nebo z obývací části. A i v té ještě měníme pozici, ze které se na obrazovku díváme.

Užitečnou vlastností televizního držáku je též možnost korekce roviny obrazovky při jeho instalaci. Laicky řečeno, když jako ne příliš zručný domácí kutil držák navrtáte křivě, díky této vlastnosti dokážete vzniklou nerovnost do určité míry korigovat a dát televizi tzv. do váhy.

Jak si vybrat televizní držák?

Základním parametrem při výběru televizního držáku je rozměr televize, kterou do něj budeme umísťovat. Velkou výhodou univerzálních držáků je obrovské rozpětí, pro které lze ten který držák použít. Obvykle bývá od 30 po 60 palců. Dalším důležitým parametrem výběru je pak nosnost televizního držáku. Podívejte se na hmotnost své televize a podle toho pak vybírejte vhodný držák.

Důležitý je i designový aspekt. Některé držáky se prostě povedly více než jiné. Říkáte si, vždyť držák není vůbec vidět. Jak kdy. Dbejte zejména na správný výběr barvy. Barva držáku TV by se měla shodovat s barvou televize. Obecně jsou dnes oblíbenější černé TV držáky než ty stříbrné.

I když jsme zatím zmiňovali spíše držáky TV s manipulačními vychytávkami, kromě otočných držáků na zeď se stále nabízí i fixní držáky, držáky s náklonem a držáky do stropu. Vždy záleží na vašem interiéru a plánovaném použití, která volba bude pro vás tou pravou.

TIP: Dodavatelem televizních držáků je firma Fiber Mounts. Veškerý sortiment, který obnáší nejen držáky na TV, ale též držáky na LCD, LED, OLED a QLED pořídíte v e-shopu Drzakyastolky.cz.

Nejlepší poměr cena výkon mezi držáky TV

Pojďte se seznámit s levnými a univerzálními držáky na televize. Vybrali jsme tři levné držáky, jež jsou vhodné pro veškeré typy běžných televizí a mají širokou škálu polohování: naklápění, vysouvání od zdi, otáčení a korekci roviny pro snadnou instalaci. Všechny tři modely jsou v černé barvě. Překvapí vás i jejich povedený design, který hravě konkuruje i výrazně dražším držákům.

Polohovací držák na TV Fiber Mounts Excelent

Praktický a kvalitní otočný držák na TV 23 až 60 palců vás mile překvapí svými montážními i polohovacími možnostmi. Nosnost držáku je 35 kg. Konstrukce má celou řadu designových i funkčních prvků, například pro skryté vedení kabeláže. Otáčení televize do stran je možné 90° na každou stranu. Maximální úhel ovlivňuje velikost osazené televize. Cena držáku TV je 739 Kč.

Masivní polohovací televizní držák Fiber Mount Solid-1

Tento levný televizní držák se hodí pro televize s uhlopříčkou 32 až 60 palců s hmotností do 40 kg. Je to skutečně univerzální držák se všemi možnostmi polohování. Spolehlivě udrží i těžší televize a má velice pevnou a bezpečnou konstrukci. Cena držáku TV je 759 Kč.

Držák pro velké TV Fiber Mounts Super-1

Sympatický výsuvný polohovací držák TV má sice opět nosnost o něco menší, 35 kg, avšak hodí se pro televize od 32 až do 65 palců. Je vhodný i pro ty nejnáročnější zákazníky, a to jak díky svému designu, tak pro velice propracované polohovací funkce. Celá konstrukce je esteticky opláštěná krytkami a umožňuje vést skrytě kabeláž. Cena držáku TV je 1149 Kč.

Na zeď patří i monitory

Do našich domácností trvale pronikla i IT technika. Nejen k počítačům, ale i k notebookům si pořizujeme navíc externí monitory. Jejich umístění na stole však není zdaleka ideálním. Obvykle není vyhovující výška umístění, spíše statická je i poloha, pokud jde o otáčení do stran či naklápění. Ideálním řešením je rovněž monitor k PC umístit na nástěnný držák na monitory. Co tím získáme?

Monitor budeme mít konečně ve správné výšce očí, což zlepší naši polohu před monitorem a zabrání potížím s krční páteří i svalovými úpony na lopatkách. Monitor si kdykoliv snadno přiblížíme, třeba v případě, že budeme dělat detailnější grafické práce. Rovněž máme možnost monitor natáčet do stran, což využijeme, když si na něm chceme pustit oblíbený seriál, nebo se podívat na film, a nechceme sedět strnule za stolem. Takto si snadno uděláme pohodlí i při videohovoru.

Nástěnný držák na monitory lze upevnit na zeď, ale i na pevnou přepážku mezi stoly. Je nepostradatelnou pomůckou pro děti do dětských a studentských pokojíků, ve kterých se už počítače a monitor staly zcela běžným vybavením. Využijete jej i ve svém koutku pro home office. Výborným řešením je držák na monitory a malé TV Fiber Mounts FM233. Jeho cena je 325 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno