Podlahy po rekonstrukci spolehlivě vyčistí „Mytí a čištění podlah Praha“

0
61661932 - i: british english keywords: linoleum, lino, floorcloth, floor, vinyl, flooring, covering, carpet, brown, fabric, decorative, texture, cover, house, background, fiber, textured, material, soft, perspective, decor, abstract , mat, backdrop, interior, rug,

Už od loňského léta pracujeme na přestavbě našeho domečku. Přistavili jsme dvě místnosti a ve staré části vyměnili většinu podlah. Když už jsme konečně měli položenou podlahu i v poslední místnosti, mohli jsme se dát směle do úklidu. Postupovali jsme s úklidem ve všech místnostech od shora dolů, jak se to má správně dělat, abyste si nepřidělávali práci.

Nakonec nám zbývalo už jen vyčistit podlahy. Jenomže jsme zjistili, že to nebude až tak jednoduché. Po veškerých pracích, které se v domě prováděly, zůstala na podlaze spousta nečistot. Samotné pokládání podlahy se také na znečištění podepsalo. Samozřejmě, že bychom to zvládli uklidit, ale už jsme prostě neměli dostatek energie.

Po všem tom úsilí, které jsme do rekonstrukce vložili, jsme byli naprosto vyřízení. A poslední kapkou bylo, když jsme si uvědomili míru znečištění podlahy. S rodinou jsme se domluvili, že si pozveme profesionály a čištění necháme na nich. Přece jenom bychom novou podlahu neradi poškodili, úklidová firma bude mnohem lépe vědět, jak který povrch účinně vyčistit tak, aby se neponičil.

Na doporučení známých jsme si vybrali firmu A SERVIS LIPKA, strojové mytí, čištění podlah Praha. Věděli jsme, že podlahy čistí strojově, takže jsme se o důkladnost provedení nemuseli strachovat. Také jsou schopni vyčistit všechny možné druhy podlah, proto pro ně nebyl problém při jedné návštěvě zvládnout kachlíky, plovoucí podlahu i marmoleum.

Čištění touto firmou je velice šetrné, jelikož používá zásadité čisticí prostředky. Pomocí strojů je možné podlahy vyčistit hloubkově, což jsme především teď po rekonstrukci uvítali. Zašli jsme si s rodinkou na procházku, a když jsme se vrátili, byly už podlahy krásně čisté. Byla to nádhera.  Konečně jsme se v nových prostorách začali cítit jako doma.

Jak ulevit svým zádům? Základ je naučit se správně sedět

Je sice pravda, že kancelářská práce je určitě méně fyzicky náročná než práce někde ve skladu a podobně, ale i tak není úplně bez fyzické zátěže. Při této práci nejvíce trpí záda. Bolesti zad, skolióza, ale i pokřivení krční páteře – to jsou nejčastější zdravotní problémy sedavého zaměstnání. Bolesti zad jsou dokonce příčinou, proč si třetina Čechů bere nemocenskou. Přitom by stačilo, kdyby věděli, jak správně u svého počítače sedět.

26606649 - empty room with lavender carpet floor  royal wall and purple curtains

Asi nejzákladnějším pravidlem správného sezení je sednout si tak, abyste seděli na celé ploše sedadla. Na druhou stranu okraj sedadla vás nesmí tlačit na podkolenní jamky. Nohy by měly být rozkročené zhruba do šíře boků a kolmo k podlaze, v kolenou a kotnících by měl být pravý úhel. Ramena by měla být uvolněná a lokty by měly být ideálně u těla a krk byste měli držet vzpřímeně a příliš se nenaklánět ke stolu. Takže pomocí těchto základů můžete svým zádům ulevit ihned. Ale samozřejmě také záleží na kvalitě židlí, na kterých sedíte. Je jasné, že v práci si moc vymýšlet nemůžete, jakou židli byste potřebovali, ale bylo by dobré, kdyby byla alespoň nastavitelná.

Pokud strávíte hodně času u počítače doma, tak tam se určitě vyplatí investovat do pořádné kvalitní židle. Monitor a klávesnice by měly být přímo před vámi. Monitor si pak nastavte tak, aby byl ve výšce vašich očí. Díky těmto pravidlům svým zádům rozhodně ulevíte a budete se hned cítit lépe. Ne vždy je pohyblivá práce horší, než-li ta sedavá. Ovšem co se týče čištění koberce pomocí obyčejných prostředků, tak to je opravdu namáhavé, proto je lepší to přenechat úklidové firmě, která má na to speciální technologie a má s tím zkušenosti. Například firma A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno