Podzim v kondici aneb jak překonat lenost

0

Léto už je skoro za námi, a spolu s ním končí i plavková sezóna. Mnohým se tak uleví, že mohou svá nadbytečná kila zahalit do teplých mikin a svetrů a nemusí se žádným formováním postavy zabývat. Avšak právě teď na podzim je ideální čas dostat se do kondice. Stačí jen překonat lenost.

Najděte si parťáka

Hlavně jedinci s nepříliš pevnou vůlí mají problém se k pohybu vůbec přinutit. Proto v tom nebuďte sami a najděte si parťáka, který vás v tom nenechá a hlavně neakceptuje žádné výmluvy. Ve dvou se to totiž lépe táhne, a tak i takové běhání nebo návštěva fitcentra budou rázem mnohem zábavnější. Sdílení společných zájmů navíc utužuje mezilidské vztahy, nemluvě o tom, že rušit domluvenou aktivitu s kamarádkou není tak snadné, jako když jste zavázáni jen sami sobě. Pokud vám někdo takový chybí, zkuste si ho najít. Zapátrat můžete třeba na internetu, na sociálních sítích existují různé skupiny lidí, kteří mají stejný problém jako vy.

Vyhraďte si prostor

Výmluvy na čas patří snad k těm nejčastějším a nejoblíbenějším vůbec. Přitom kolikrát jen stačí si všechno správně zorganizovat. Možná pečlivou analýzou vašich dní zjistíte, že trávíte hodiny sledováním televize nebo surfováním po internetu. Využijte proto dobu, kterou věnujete lenošení a povalování, a zkuste ji strávit aktivně. Cvičit totiž můžete klidně i v pohodlí vašeho obýváku. Během vašeho oblíbeného seriálu třeba šlapejte na rotopedu nebo na sobě začněte pracovat za pomoci videí. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je připojení k internetu a obyčejná podložka na cvičení. Nechce-li se vám ani zvedat z gauče, pak alespoň vezměte do ruky činky.

Odměňte se

Těšte se po cvičení na nějakou odměnu. Nemáme teď pochopitelně na mysli čokoládové tyčinky, ale může to být cokoli jiného, co vám dělá radost, a zároveň se to negativně nepodepíše na vaší postavě ani na zdraví. Zajděte si třeba do sauny, na masáž nebo na kafé s kamarádkou. Tyto malé drobnosti fungují jako skvělá motivace do začátku, než si ze cvičení vytvoříte zvyk. Tak se rozmazlujte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno