Proč je dobré používat ústní vodu?

0

Ústní voda je vhodný doplněk do vaší celkové péče o zuby. Je sice pravdou, že vám nikdy plnohodnotně nenahradí čištění zubu klasickým kartáčkem, dokáže však alespoň na čas zajistit svěží dech. Ústní voda vám může pomoci s mnoha dalšími problémy. Jaké jsou tedy její hlavní výhody?

Výhody ústní vody

Ústní voda je výplach, který dokáže osvěžit dutinu ústní, navodí vám v ní tedy příjemný pocit jako po umytých zubech. Přispívá také k eliminaci plaku a k prevenci před zubními kazy a může i posilovat zubní sklovinu. Podle dentistů je ale důležité dbát na dobrý výběr ústní vody. Nejvíce doporučovanou je bylinná ústní voda, která má antiseptické účinky a v ústech navíc ničí nepříjemný zápach a bakterie. Bylinné ústní vody obsahují léčivé byliny, které se postarají o celkovou lepší kondici zubů, často slouží také jako dobrý doplněk při péči o bolavé zuby.

Pozor! Ústní voda vám nikdy nenahradí takovou péči o zuby, kterou zajišťuje kartáček na zuby!

Kdy používat ústní vodu

Mezi dentisty panují rozdílné názory na používání ústní vody. Jedni tvrdí, že je lepší ji užívat před, druzí zase po čištění zubů. Dle Státního zdravotního ústavu i Americké dentální asociace má smysl užívání ústní vody po čištění, zejména pak trpíte-li záněty, paradontózou nebo bakteriálním znečištěním úst. V takových případech organizace doporučují užívat i přírodní zubní pasty, speciální bylinné gely na dásně a kvalitní měkké kartáčky na zuby.

Jaká je vaše rutina při čištění zubů? Nezanedbávejte zubní péči, váš chrup vám dobrou péči o za pár let vrátí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno