Proč ušetřit za kočárek?

0

Příchod miminka do rodiny byl ještě donedávna automaticky spojen s nákupem nového kočárku. Vybrat ten správný znamenalo pročíst nespočet recenzí, obejít desítky obchodů a vyzkoušet si vozítka, co používají kamarádky. Není žádným tajemstvím, že nákup kočárku pořádně zamává s rodinným rozpočtem a otestuje si i vaše nervy. Málokdo tuší, že jde o nákup zcela zbytný.

Babičky našich babiček žádné kočárky neměly, a přesto jejich děti vyrostly. Bývalo totiž dobrým zvykem kojence a batolata nosit. Tento trend naštěstí neupadl v zapomnění a stále více se propaguje i dnes. Nošení dětí se těší velké oblibě, a tak dnes není žádným faux pas obejít se zcela bez kočárku. Za ušetřené peníze lze pořídit mnohem užitečnější věci.

Nahraďte kočárek nosítkem

Místo kočárku skvěle zastane nosící šátek nebo nosítko. Nosící šátek je variabilnější, designově vám mluví z duše, je komfortní a je multifunkční. Díky umění zručných úvazů z něj lze během pár minut vytvořit nosící pelíšek pro miminko nebo jej užít jako módní doplněk. Šátek by neměl chybět v základní výbavě žádné budoucí maminky.

Stejně funkční jako šátek, je i dětské nosítko. To usnadní transport dítěte v jakékoliv situaci. Je naprosto jedno, zda se váš potomek ponese do obchodu, na procházku do parku nebo si hodí v nosítku šlofíčka. Nosítka lze vybírat podle typu i velikosti, nejdůležitějším kritériem je ale jejich ergonomičnost.

Podmínka ergonomie

Ergonomické nosítko vám dodá jistotu, že se bude dítě v nosítku cítit nejen příjemně, ale zároveň bude jeho poloha zdraví prospěšná. Respektive si dítě nebude křivit záda, ani namáhat kyčle. Důležité je dodržovat polohování ve znamení písmen „M“ u podsazení nožiček a písmene „C“ u zakulacení zad.

Pokud nošení jednou vyzkoušíte, není pochyb o tom, že si ho zamilujete. Nošení je praktické, nenáročné a levné. Neřešíte, kolik za kočárek utratíte, ani jak se s ním dostanete do míst, která nejsou bezbariérová.

Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz
K Hádku 1576/12
Praha-Dubeč
107 00

Tel: 777 534 728
Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno