Prokletí (ne-)plné skříně…

0

Také patříte mezi ty, kteří otevřou plnou skříň a nemají co na sebe? Prokletí všech žen, které nemají nikdy dost vhodného oblečení, může prolomit svrchní kousek, který se hodí pro každou příležitost a dá se kombinovat naprosto se vším.

Světe div se, je to softshellová bunda. Revoluční kousek, který vytlačil z popředí zájmu veškeré džisky, kožené bundy pilotky a křiváky nebo větrovky. Softshell šmahem přepsal dějiny odívání, a to díky svým výjimečným vlastnostem.

 

Bunda, co nemá konkurenci

Softshell bunda nemá totiž konkurenci v oblasti ochrany proti větru a dešti. U softshellu se obvykle sledují parametry voděodolnosti (mm vodního sloupce) a paropropustnosti i prodyšnosti (g/m2). Čím větší odolnost tlaku vodního sloupce, tím kvalitnější výrobek.

Bylo by velkou mýlkou myslet si, že softshell je pouze jeden materiál. Jedná se o celou skupinu tkanin podobných vlastností, které se ale v jednotlivostech a parametrech mohou značně odlišovat. Lze jej proto dělit dle různých hledisek. Membránové alternativy mívají lepší parametry nepromokavosti a odolnosti vůči větru, ale bývají méně prodyšné a hůře odvádí pot. Nemembránové variace bývají prodyšnější, ale zase jsou méně voděodolné.

 

Dokonalý outfit

Softshellová bunda dámská by neměla chybět v garderobě žádné ženy. Stane se vděčným kouskem každého šatníku a rozhodně se díky ní podaří eliminovat počet situací, kdy bude žena žehrat nad svým osudem prázdné skříně.

Stejně obohaceně se budou cítit i mužští protějšci. Softshellová bunda pánská důstojně zastoupí kabát, bundokošili, svetr nebo anorak. Bunda se stane užitečným a vkusným doplňkem, který si každý nositel oblíbí natolik, že jej nebude chtít dát z ruky.

A taky, že nemusí. Softshellové bundy se dají nosit od jara až do zimy. Díky fleecové podšívce s nimi člověk přežije i první mrazy. V období jarních a podzimních rovnodenností se nosí bundy bez vnitřní vrstvy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno