Romantika nebo party pod pergolou?

0
In summer a family of three generations gathers to share a meal in the garden. closeup on a beautiful young blonde woman smiling at her boyfriend

Léto je doba grilovaček, přátelských posezení, setkání s přáteli i romantických večerů ve dvou. Když ale na vás praží slunce, nebo spadne občas nějaká ta kapka, není to úplně ono. Ochranu před žhavými slunečními paprsky stejně jako před deštěm vám přinese pergola. Nové moderní systémy pergol již umí ledacos. Vytáhnete ji, kdy budete potřebovat a ani se jí nemusíte dotknout.  Díky příjemnému stínu můžete trávit více času venku a když se náhodou přežene malá letní bouřka, ani se nemusíte zvedat ze svého proutěného křesílka. Každá pergola ale potřebuje pořádné kotvení. Vždyť drží na relativně malém kousku plochy a odolává i náporům deště a větru.

Chemická kotva je speciální dvousložkové lepidlo, které dokáže ukotvit i velmi těžké věci nebo věci kotvené na relativně malé ploše. Síla tohoto lepidla je všemožně využívána pro domácí opravy, ale i pro kotvení těžkých strojů i celých ocelových konstrukcí.

Tato „chemická hmoždinka“, jak se také někdy označuje, se uplatňuje hned v několika případech. Často v narušeném zdivu, kde by hrozilo porušení zdi při použití klasických hmoždinek a také tehdy, potřebujeme-li opravdu pevný základ. Díky svým vlastnostem se chemická kotva v současnosti považuje za nejprogresivnější způsob upevňování.

 

Podívejte se na sílu kotvy – zde video s trhacími zkouškami

Chemická kotva Pattex CF 920 je právě jednou z „těch hmot“, díky kterým už doma nebudeme potřebovat zásoby hmoždinek a pevné nervy v případě, že se nám budou při aplikování do zdi protáčet. Základními vlastnostmi jsou především vysoká pevnost a vysoká tepelná odolnost, perfektní chemická odolnost, a hlavně vodotěsnost díky vodotěsnému spoji, skrz něj voda do otvoru přes lepící směs neproteče.

Pattex CF 920 je vhodný do interiéru i exteriéru a neobsahuje styren. Hmota se nanáší standardní aplikační pistolí a statickými směšovači, které lze vyměňovat a kartuši utěsnit těsnícím víčkem, takže ji lze postupně používat až do data spotřeby. Tato reaktivní pryskyřičná malta na bázi vinylesteru odolává teplotě od -40°C do +80°C.

Hmota je vhodná pro vysoce zatěžovaná upevnění do pevného kamene, betonu, pórovitého betonu i lehkého betonu. Využívá se především jako opravná malta či lepící malta pro betonové části. Používá se pro upevnění kotevních tyčí, objímek se závitem, výstužných tyčí, profilů včetně galvanizované a nerezové ocele třídy A4. Další použití je v oblasti upevňování fasád, vyčnívajících střech, dřevěných a kovových konstrukcí, konzolí, zábradlí a další. Mimo Pattex CF 920 je k dostání také Pattex CF 850.

Více informací o chemických kotvách naleznete na www.pattex.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno