Spodní prádlo: jak vybrat podle materiálu?

0

Bez spodního prádla se dnes téměř nehneme z domu. Naštěstí už nevypadá tak, jako ještě před sto lety a díky moderním materiálům ho na těle téměř necítíme. Jak se v nich ale zorientovat a jaký je v nich rozdíl?

 

Materiál znamená pohodlí

Určitě si každý z nás vzpomene na nějaký kousek ze svého šatníku, který na sobě vydržel mít jen pár vteřin, protože, lidově řečeno, kousal. Nejen svetry, které pletla babička, mohou mít tuto vlastnost, i prádlo umí být nepříjemné na nošení. Proto se vyplatí vybírat kvalitní spodní prádlo z materiálů, které jsou příjemné na nošení a budeme se v nich cítit jako v bavlnce.

 

Bavlna

Patří mezi klasiku, bez které se mnoho z nás neobejde. Bavlna je přírodní materiál, který dobře saje, je příjemný na dotek a většinou nevadí ani alergikům nebo lidem s citlivou kůží. Používá se na výrobu všech typů prádla, šijí se z něj dámské podprsenky i pánské trenýrky a stále patří mezi jeden z nejoblíbenějších materiálů.

 

Bavlna s příměsí

Nejčastěji je bavlna kombinována s vlákny elastanu nebo polyesteru. Zvyšuje se tím odolnost materiálu a tedy i prodlužuje životnost. Prádlo je více elastické a tedy i pohodlné, vhodné pro běžné nošení i sport, často lépe odvádí vlhkost a pot než samotná bavlna a rychleji schne. Různé syntetické materiály také zajistí, aby prádlo drželo tam, kde má a tedy se příjemně nosilo. Často jsou materiály samy o sobě nepříjemné na dotek, ale jejich kombinace vytváří látku velmi příjemnou na nošení.

 

Modal a bambus

Pokud vám bavlna z nějakého důvodu nevyhovuje nebo prostě jenom chcete vyzkoušet i něco jiného, věnujte pozornost modalu. Viskózové vlákno vyráběné z celulózy z buněčných stěn rostlin, zejména bukového nebo smrkového dřeva. Je velmi příjemný na dotek a pojme do sebe až o 50 % více vlhkosti než bavlna. Stejnou službu odvede i bambusové spodní prádlo, které je navíc antibakteriální a přirozeně pružné. I oba tyto materiály se dobře snáší s příměsí jiných vláken a výsledkem je pohodlné prádlo příjemné na dotek.

Typů materiálů a jejich kombinací je opravdu mnoho. Vždy by tak při výběru mělo být prioritou vaše pohodlí a požadavky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno