full screen background image

Se žmolky snadno zatočíte

LR100BR

Vzhled mnoha textilií se často i v rámci krátkého času viditelně mění; samozřejmě k horšímu… Proč je to tak a jak tomu předejít? Textilních materiálů je stále více a více, a s jejich rostoucím počtem se objevují i ​​nové užitné vlastnosti.

Přiměřeně tomu se také samozřejmě rozšiřuje sortiment pracích a čisticích prostředků. Při údržbě oděvů je proto nezbytné všímat si složení textilie a adekvátní (navrhovaný) způsob jejího udržování. Pouze tehdy si zachová váš oblíbený sexy-svetřík či elegantní kabátek ten okouzlující vzhled, kvůli kterému jste si ho kupovali.
Některé oděvy již po prvním vyprání či chemickém vyčištění zhorší svůj vzhled. Nevhodným čištěním, praním a žehlením se totiž všechny textilie velmi poškozují!

Chcete-li zachovat dobrý vzhled svých vrchních oděvů, vždy po svlečení je zbavte prachu – vyprášením nebo kartáčováním (oděv kartáčujte vždy po délce příze, a to kartáčem s měkkými štětinami).

Syntetické pleteniny perte velmi opatrně ručně. Teplota vody by se měla pohybovat v rozmezí od 40 do 60 ° C a pleteniny třeba během praní jen opatrně mačkat.
Pletené výrobky z vlny můžete odnést do čistírny. Při ručním praní použijte vodu s maximální teplotou 40 ° C s přidáním speciálního saponátu na pleteniny. Pleteninu neždímejte, vodu z ní postupně vytlačujte a oděv pak uložte na větší froté ručník.

Tip: Se žmolky zatočíte s Orava LR-100

Pokud se děsíte okamžiku, kdy se na vašem oblíbeném svetru, svetříku či úpletových šatech objeví nepěkné uzlíky na textilii, kterým běžně říkáme žmolky, a vy budete muset milovaný kousek vyhodit, zaženeme vaše obavy. Stačí mít doma šikovného pomocníka na zrestaurování šatních pokladů – odstraňovač žmolků Orava LR-100. Při odstraňování nepřátel oblečení na všech druzích textilií se na něm dají nastavit různé výšky střihu. Stačí jedno šmiknutí – a je po nevzhledných uzlících, aniž že by se tkanina dále párala. Přístroj má odnímatelný zásobník na odstřižené žmolky, bezpečnostní pojistku a zabudovaný nabíjecí akumulátor. A výborně poslouží i na odstranění žmolků z koberců.

Prodává Orava ve třech barevných provedeních za 299 Kč.

www.orava.eu
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *