full screen background image

Senzační hra Krycí jména oslavuje úspěch dalšími skvělými variacemi na po celé republice

Domníváte se, že škola špionáže u nás vůbec neexistuje? To máte možná pravdu, ale přesto se můžete v tomto oboru výrazně zdokonalit, aniž by bylo nutné takovou speciální školu studoval. Jak udržet pokerovou tvář ve chvílích, kdy je to opravdu třeba, která nedá najevo sebemenší pohyb emocí jako pravý James Bond, či jak důkladně spolupracovat se svým týmem a rozvíjet tak své dedukční a asociační schopnosti, to jsou důležité schopnosti, které se můžete naučit a budou se vám rozhodně hodit i v reálném životě. To vše a k tomu spoustu napětí a samozřejmě neotřelé zábavy přináší nová hra od Vlaadi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh firma Mindok v úzké spolupráci s CGE (Czech Games Edition).

 

Špion nesmí dát najevo vůbec nic, zvládnete to?

Můžete hrát třeba jen ve 2, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší parta, která se pak rozdělí na odlišné špionážní týmy. Třeba na táboře nebo i ve vlastní klubovně se pak dá tato hra hrát bez omezení. V každém z těchto týmů je pouze hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole v principu 5×5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají jen hlavní špioni. Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým k odhalení těchto skrytých agentů rychleji, než se to podaří nepřátelskému týmu. Ale nápovědy nejsou jen tak snadné a přímočaré, takže má hra hned zajímavější náboj! Každý operativní tým musí nalézt, ke kterému slovu na kartě se váže, tedy najít jen správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým vážné následky.

 

Buďte proto opatrní!

Pakliže, že nechtěně odhalí nájemného vraha, tým pak okamžitě prohrává, na to si dávejte největší pozor a střílejte najisto. Cílem je nalezení všech vlastních agentů a zvítězit nad nepřítelem. Povede se vám to?

Zvolený hlavní špion má tedy opravdu důležitý úkol. Nesmí dát najevo žádné ze svých emocí, a kromě povolené slovní nápovědy nesmí nikterak ovlivňovat hru, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují zcela opačným směrem, než by měli.

Ideální hra na jakoukoliv párty

Hra nesoucí název Krycí jména je založená na chytrém a pečlivém hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užijete opravdu netradiční napětí, ale i zábavy. Jelikož se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na populární letní tábor nebo na prázdniny k babičce a dědovi. Ti se určitě také rádi dostanou do role tvrdých špionů nebo členů špionážního týmu. A rozhodně to není hra jen pro kluky, to rozhodně ne! Leckterá holka si ji ráda zahraje určitě také a využije tak svých intrik proti klukům. Navíc skýtá více variant, například možnost hledání hned několika agentů najednou, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s vašimi přáteli.

Párty hra s názvem Krycí jména měla velice úspěšnou premiéru na veletrhu SPIEL v Essenu a v roce 2016 se stala hlavním favoritem nejprestižnějšího ocenění Spiel des Jahres, což jsou jakési Oscary ve světě moderních společenských her. Po tomto skvělém úspěchu se její tvůrce rozhodl hru okamžitě rozšířit a předložit jí v mnoha variantách. Tímto způsobem vznikly varianty Krycí jména obrázky a Krycí jména duet.

Krycí jména obrázky, podívejme se na to detailněji

Místo karet s krycími jmény zde naleznete celkem 140 karet s 280 důmyslnými obrázky. Musíš rozluštit, co znamenají záhadné symboly na přítomné mapě. Označují snad některá místa, kde se nacházejí skrytí špioni? Hra je, stejně jako Krycí jména, určená pro děti od věku 10 let a rovněž i dospělé. Je velmi rychlá, jelikož jedna partie trvá obvykle cca okolo 15 minut. Rozvíjí představivost, asociační myšlení, logiku a celkovou týmovou spolupráci, což je do života důležité. Hrát ji může 2 až 8 hráčů. Pamatujte, že s počtem hráčů roste i zábava u stolu, využijte jej na plno.

 

Krycí jména duet

Hra je určena výhradně pro 2 hráče s tím, že tentokrát nehrají proti sobě, ale naopak se snaží spolupracovat a pátrat po ukrytých agentech. Je vhodná i jako rozšíření základní hry o více variant. www.mindok.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *