Šití, řezání a kreslení: Když se z koníčku stane podnikání

0

Mnoho žen začíná s podnikáním na mateřské dovolené. Ty, co mají hodná dítka, najednou disponují spoustou času, který nikdy předtím neměly. Některé hledají odreagování a další si rozmyslí, že se už do zaměstnání vrátit nechtějí, jelikož podnikání jim nabídne větší flexibilitu při péči o děti.

Velmi často jsou podnikatelské plány maminek zaměřené na výrobu oblečení nebo doplňků pro jejich malá zlatíčka. Objevují, že ne všechno se dá koupit v obchodě, vlastními silami si navíc dokážou zhotovit vybavení přesně podle svých představ.

 

Nebojte se zhmotnit své sny

V minulosti bylo běžné, že měla každá žena doma svůj šicí stroj a oblékala celou rodinu. V současné době se to vidí spíš zřídka, což je škoda. Dnešní šicí stroje jsou jednoduché na ovládání, takže pomohou převést myšlenky v realitu i nezkušeným švadlenkám. Možná ne hned na první dobrou, ale o to větší pak bude radost z výsledku. A když se povede jeden kus, tak jistě zvládnete vyrobit další ještě pro kamarádku, pak pro sousedku a poté si třeba založíte svůj e-shop.

 

Podnikejte s minimální počáteční investicí

Začínat s podnikáním při mateřské dovolené je skvělý nápad, pokud tedy doma nemáte ještě další dvě dítka, o něž se musíte starat. S jedním to jde vcelku bez problémů. Máte čas a k tomu navíc jistotu v podobě rodičovského příspěvku, takže můžete začínat pozvolna. Teď si možná vyděláte pár stovek či tisícovek měsíčně a za pět let se svým podnikáním budete doopravdy živit.

Šití unikátních zavinovaček, výroba korálkových náramků, tvoření lapačů snů. Všechny tyto kreativní činnosti vyžadují minimální počáteční investici. Potřebujete jen materiál a šicí stroj, řezací plotr či jiného pomocníka, přičemž takový šicí stroj značky Brother se dá pořídit i kolem tří tisíc korun. Nemusí vás tedy mrzet, kdyby to nakonec nevyšlo.

K podnikání v této oblasti je rozhodně zapotřebí kreativita a chuť něco tvořit. Jestli ji máte, není na co čekat. Přidejte se k dalším úspěšným maminkám podnikatelkám!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno