Vypracujte si do léta figuru!

0

Protože do léta zbývá pár týdnů, mnoho žen začíná držet diety, aby na dovolené mohly v plavkách zazářit. Pokud i vy máte pocit, že přes zimu vám v pase přibyl nějaký ten faldík, nemusíte se trápit hladovkou. Zhubnout jde i zdravou a zábavnou cestou! Jak?

 

Zapomeňte na diety

Dělená, ovocná, zeleninová, keto, mléčná nebo zónová – všechny diety mají jednu věc společnou. Jejich dodržování je stresující, velmi omezující a v podstatě vás nutí celý den řešit pouze jídlo. Navíc většina z nich je naprosto nevyvážená, a pokud tělu nebudete pravidelně dodávat živiny, které pro svou správnou funkci potřebuje, hazardujete se zdravím. Žádná dieta také nevede k psychické pohodě, která je při redukci váhy klíčová. Raději se tedy při plánování jídelníčku zaměřte na zdravé potraviny, nezdravé nahraďte ovocem a zeleninou a nebojte se občas zhřešit. Svět se nezboří.

 

Pohybem ke štíhlé linii

I když je zdravý jídelníček nedílnou součástí hubnutí, pohyb sem patří také. Nemusíte se děsit při představě posilovacích strojů ve fitness centru ani složitých sestav na aerobicu, jejichž kroky a figury si jen stěží zapamatujete. V současnosti je tolik sportů a pohybových aktivit, ze kterých si vybere i ten, který pohybu příliš neholduje. V teplých dnech si například můžete dopřát běh, jízdu na kole nebo na kolečkových bruslích. V případě aprílového počasí zkuste sálové aktivity. Kruhový trénink, spinning, jóga, pilates, jumping nebo fit dance – možností, jak se zabavit a přitom si dát pořádně do těla, je spousta.

 

Odměňujte se

Po fyzickém výkonu se nezapomeňte náležitě odměnit – například zdravou sladkostí nebo regeneračním pobytem ve wellness zóně, která bývá součástí mnoha fit center. Aby vás věčně netrápila chuť na sladké nebo na smažené, můžete si jednou týdně zavést cheatday, kdy si povolíte potraviny, které jinak v rámci redukce váhy nejíte. Hlavní je totiž psychická pohoda – jen tak mohou kila jít dolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno