Školní batoh pro prvňáčky: na co si dát pozor?

0

Už za pár sní začne všem rodičům dětí školou povinných tradiční kolotoč. A zatímco starší dítka už se do školy tolik netěší, budoucí prvňáci se nemohou dočkat. Aby jim nadšení vydrželo musíme i pečlivě vybrat školní tašku nebo batoh.

Pro prvňáčky to nejlepší

Na zádech právě v batohu či tašce budou denně nosit učebnice, sešity, svačinu i pití a jistě i spoustu nezbytných drobností. To vše může vážit až několik kilogramů, což je pro dětská záda už pořádná váha. Kvalitní školní batoh pro prvňáčky by tak měl dobře sedět a pomáhat školáka ochránit před bolestmi zad a špatným držením těla. Právě to může špatný a těžký batoh, který nutí děti se křivit nebo je táhne dozadu, způsobovat a zvyšovat riziko chronických bolestí zad v budoucnu. Zkuste také dětem vysvětlit, že školní taška nebo batoh se nosí na obou ramenou, a proč je nošení na jednom rameni špatné. Sami z vlastní zkušenosti známe, jak se pronese těžká taška, když ji máme přehozenou jen přes jedno rameno, a jak se křivíme a nakláníme. Batoh patří na obě ramena.

Základní kritéria

Správně vybraný batoh do školy je anatomicky tvarovaný, s vyztuženými zády s perfektním odvětráváním. Má nastavitelné ramenní popruhy, protože právě ty zodpovídají za to, zda batoh dobře sedí na zádech nebo naopak na ramenou visí. Když se budeme chystat na túru do hor, také si krosnu nebo turistický batoh nastavíme co nejpohodlněji, stejné je to i s batohy do školy. Odlehčit až 50 % zátěže pak umí bederní popruh, který by u dětských batohů do školy neměl chybět. Zapomenout bychom neměli ani na pevné dno a odolný materiál, který ochrání vše uvnitř před špatným počasím i někdy nešetrným zacházením.

Svou roli samozřejmě hraje i design, aby se dítěti batoh líbil a rádo ho nosilo. Přesto nevybírejte jen podle toho, jak batoh vypadá, ale i podle toho, jaký je. Pak máte jistotu, že vaše dítě nosí do školy kvalitní a zdravý batoh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno