Smoothie a džus: je v nich rozdíl?

0

Džusy a smoothie většinou pijeme rádi, chutnají nám a považujeme je za zdravé. Jedná se o stejné věci, které jen jinak nazýváme, nebo se od sebe džus a smoothie liší?

Vitamíny, které ovoce a také zelenina obsahují, potřebujeme ke správnému fungování našeho organismu, k dobré imunitě i podpoře zdraví. Smoothie i džusy jsou z ovoce, liší se ale zpracováním a také výsledný nápoj je jiný. Nápoje z ovoce nám pomáhají zlepšit přísun vitamínů, když není v našich silách jíst ovoce vcelku v dostatečném množství, týká se to ale především těch doma připravených.

    • Smoothie je koktejl, který obsahuje všechny suroviny rozmixované na jemno, má hutnější konzistenci a kromě ovoce je doplněn také o tekutinu, semínka, bylinky a další suroviny. Použít k jeho přípravě můžeme ovoce i zeleninu podle chuti, kombinace záleží na naší fantazii. Kromě doplnění tekutin nás také zasytí a lze jím nahradit i snídani nebo svačinu během dne.
    • Džus je čistá šťáva, někdy obsahuje dužninu a vzniká odšťavněním ovoce či zeleniny a tím i oddělením nepotřebných částí a šťávy. Může být jednodruhový, například pomerančový, nebo obsahovat šťávu z více druhů ovoce, přidat lze i zeleninu. Pro získání šťávy z ovoce je ideální odšťavňovač Orava s automatickou tepelnou ochranou pro bezpečný provoz. Dokonale separuje šťávu z ovoce i zeleniny a oddělí ji od zbytku, který padá do jiné nádoby než šťáva. Velká plnící trubice umožní odšťavnit i větší kusy ovoce, takže přípravou nemusíte trávit zbytečný čas. Čištění je rychlé a snadné, stejně jako obsluha. Jedním stisknutím ovládacího tlačítka si tak můžete dopřát čerstvou ovocnou šťávu plnou vitamínů a chuti.

Džus i smoothie výborně chutnají, dostaneme s nimi do těla kromě vitamínů také minerály a potřebnou tekutinu a máme zaručený úspěch i u dětí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno