Současnému trendu kraluje minimalismus

0

V oboru nábytkářského designu je stále živo a nejnovější trendy v této oblasti přinese vždy jako první firma Natuzzi Italia, oblíbená a respektovaná odbornou i laickou veřejností. Ve své nejnovější kolekci se spojila s  Robertem Tapinassi a Maurizem Manzoni, vyhlášenými italskými architekty nábytku. Vzdušnost, lehkost a minimalistický styl jsou hlavními prvky této kolekce, doplněné o členité zóny, pohovky jako solitéru a také chybějících opěrek hlavy. Mauricio byl žákem Tapinassiho a následně společně založili designové studio. Dvě novinky v podobě pohovek Herman a Kendo vznikly jejich spoluprací. Díky prodejnám Natuzzi Italia si je můžete i v České republice přijít prohlédnout a obdivovat jejich dokonalost, případně i rovnou koupit.

 

Herman

Při pohledu na boky a záda této pohovky se vám vybaví Bílá velryba a kniha Moby Dick. Tak dokonale totiž kovové zdobné prvky evokují velrybí zadní ploutev a proto se pohovka Herman perfektně hodí do prostoru, aby vynikla i její efektně řešená záda. Možnost velké variability uspořádání jednotlivých komponentů pohovky umožňuje hrát si s jejím umístěním v interiéru a nechat vyniknout její krásu. Jednotlivé části lze sestavit do tradičních tvarů L i U nebo vsadit na netradiční řešení v podobě sestavy do Z, čímž se dosáhne vytvoření komfortních zón, ve kterých si navzájem nikdo nepřekáží. Ruční zpracování nejvyšší kvality lze zvolit podle přání zákazníka pro kůži nebo látku. Kožené provedení je navíc zdobeno ručním prošíváním, které kromě ozdobné funkce zajistí také stabilitu čalounění. Ne zcela klasickým materiálem je stále oblíbenější Manopesca s vlastnostmi podobnými neoprenu, ale se vzhledem broušené kůže. Novinkou v nabídce jsou dva nové odstíny šedé. K pohodlné relaxaci jsou navrženy opěrné, mechanicky polohovatelné polštáře. V jejich náplni je polyuretan a také vrstva peří, v zadní části jsou polštáře opatřeny větracími otvory. Polštáře tak lze načechrat jako klasické polštáře z peří a pak už se můžete pohodlně usadit. K pohovce ladí i dva druhy stolků v designové kombinaci kov a mramor, protože kovové prvky stolků a pohovky ladí.

 

Kendo

Nejnovější mistrovské dílo návrhářské dvojice Tapinassi a Manzoni je pohovka Kendo. Ušlechtilá dřeva použitá na podnož, kouřový dub nebo ořech, se středovým prvkem z mosazi dodávají pohovce vysokou stabilitu a luxusní vzhled. Další výrazný prvek v designu celé pohovky je podélné prošití opěrné části, které tak vytváří funkční předěl umožňuje perfektní oporu zad, i proto je tato pohovka velmi příjemná na sezení. I boční opěrky jsou vyřešeny chytře, vytvarované jsou tak, že na ně lze položit sklenku s vínem, kávu či ovladač od televize. Zvlášť efektní je varianta pohovky bez opěrky na jedné straně, což značí viditelnou minimalistickou lehkost a vzdušnost při umístění v prostoru. Také tato pohovka je variabilní, komponenty mají skryté spojovací prvky a není tak nutné se fixovat na jedno stabilní uspořádání. Chytré a užitečné řešení ukotvení prostoru mezi sedáky zamezuje zapadávání věcí mezi ně a oba designéři tak potvrdili, že v Natuzzi Italia myslí nejen na efekt a design, ale také na praktičnost a pohodlí při používání. Ve výběru potahových látek je znovu populární samet a doslova hitem se stal nový, vysoce odolný materiál Rizzoli.

Nová kolekce od Natuzzi Italia nabízí i mnoho dalších pohovek, které by neměly uniknout vaší pozornosti a třeba se i stát vašimi stálými partnery.

www.natuzzi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno