Svatomartinská kvalitní vína

0

11 listopad, 11 hodin, 11 minut. To přesně je čas, kdy dochází k otevírání prvních Svatomartinských vín. Jak vidíte, je tento čas teprve před námi, takže se máme na co těšit. Rozmanitost Svatomartinského kvalitního vína je opravdu veliká. Čeští vinaři dokážou na hodnocení tohoto kvalitního vína poslat i více než 300 vzorků. Tvrdí se, že zejména naše kvalitní bílá vína oplývají daleko širší škálu vůní a chutí, než je tomu například u červeného vína z Burgundska. Pojďme se tedy u očekávaného kvalitního vína Svatomartinského ještě chvíli zastavit a řekněme si něco o účincích tohoto vína na naše zdraví.

 

Víno – nejušlechtilejší nápoj

Neexistují žádné studie o vlivu pití mladého Svatomartinského vína na naše zdraví. Logickou úvahou však přijdeme k tomu, že má-li střídmé pití kvalitního bílého vína staršího ročníku příznivý vliv na ischemickou chorobu srdeční, cévní mozkové příhody, hypertenzi nebo diabetes mellitus, neexistuje žádný důvod, proč by podobné účinky nemělo mít i mladé Svatomartinské víno. Starořecký filozof a spisovatel Plútarchos (46–127) řekl: „Víno je mezi nápoji nejušlechtilejší, mezi léky nejchutnější, mezi pokrmy nejpříjemnější.“ Platí však také přísloví – všeho s mírou. Je úplně jedno, zda bude člověk konzumovat starší kvalitní víno nebo mladé víno, bude-li tato konzumace nadměrná, jeho zdraví to rozhodně neprospěje.

 

Degustace vína u vás doma? Ano, je to možné!

Pojďme se odpoutat od 11. listopadu a Svatomartinského vína, které si mimochodem můžete zakoupit, stejně jako spoustu dalšího kvalitního bílého vína a kvalitního červeného vína na alifea.cz. Aby byl váš výběr co nejjednodušší, máte možnost vypravit se na degustaci vín v Praze. Přátelské atmosféře ve Zborovské ulici 32 na Smíchově určitě neodoláte. Pokud vás degustace vín Praha láká, pamatujte na to, že degustace vína probíhá ve dvou místnostech s maximální kapacitou 12 osob na každou z nich. Je tedy třeba si termín zajistit předem. Nebo si pozvěte přátelé domů na zahradu a nechte si zorganizovat degustaci vín přímo u vás doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno