Tipy a rady, jak používat sušičku prádla

0

Sušička prádla vám zjednoduší praní prádla. Nemusíte se trápit hledáním místa, kam umístit sušák a ušetříte i spoustu času. Prádlo ze sušičky bude vypadat jako nové. Víte, jak sušičku používat a na co si dát pozor?

 

Sušička samostatná nebo součástí pračky

Přemýšlíte nad tím, že byste chtěli sušit prádlo rychleji a efektivněji? Pořiďte si domu sušičku na prádlo. Vybrat si můžete ze dvou druhů. Kondenzační sušička, která nepotřebuje připojení k odpadům nebo ventilační sušička, která už musí být v koupelně. V některých případech bývají sušičky i součástí pračky, v tomto případě však počítejte s vyšší částkou, kterou do spotřebiče musíte investovat.

 

Co a jak sušit

Na většině sušiček na prádlo je napsáno, jaké prádlo a na jakou teplotu sušit. Pokud máte například pánské bavlněné trenýrky nebo i trička a jiné kousky oblečení, snažte se je sušit společně. Zvolte například program Suché prádlo do skříně. V takovém případě prádlo jednoduše poskládáte rovnou do prádelníku. Některé z toho je potřeba žehlit, ale velké množství prádla stačí jen po vysušení pořádně protřepat.

 

Oblečení, které do sušičky nepatří

S pánským spodním prádlem není problém, klidně jej můžete na nižší teplotu do sušičky dát. Nedávejte do ní však dámské podprsenky, raději ani sportovní podprsenky, protože by se mohla výrazně zkrátit doba jejich životnosti. Nesušte ani dámské klasické kalhotky, které by se mohly v sušičce zmenšit dokonce až o jednu konfekční velikost.

 

Jak postupovat

Nejdříve dejte prádlo do pračky, zvolte vhodný program. Následně jej vytáhněte a dejte do sušičky. Opět zvolte vhodný program a nechte prádlo sušit až do jeho konce. Většina programů se pohybuje od třiceti do šedesáti minut. Následně sušičku otevřete, počkejte zhruba 5 až 10 minut, aby se z ní dostala počáteční vlhkost a prádlo vytáhněte do prádelního koše. Odtud jej můžete skládat, případně žehlit.

 

Výhody sušičky prádla

Velkou výhodou je úspora času oproti tomu, když musíte prádlo vytahovat, věšet na sušák a zabíráte velký prostor v bytě. Navíc prádlo musíte posléze i sbírat, u sušičky jej pohodlně vytáhnete. Prádlo vám nezvětšuje vlhkost v bytě, sušička dokáže malý byt i příjemně vyhřát. To oceníte hlavně v zimě, kdy prádlo špatně schne.

 

Jak sušit spodní prádlo

Dámské a pánské spodní prádlo sušte na menším sušáku, případně na radiátoru. Nebojte se kvalitní pánské trenýrky dát do sušičky. Zajímejte se také o materiály oblečení a spodního prádla. Cedulky na oblečení vám napoví, jestli je možné dát konkrétní kus ošacení do sušičky nebo raději sušit jinak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno