full screen background image

Ubytujte se s dětmi tam, kde se na ně těší

Co dřív bývalo zcela nemyslitelné, je v současné době naprosto běžné. Na dovolenou a za odpočinkem dnes jezdí už několikatýdenní miminka a nikdo se nad tím nepodivuje. Oč paradoxněji to jednomu může znít, o to urputněji služeb zařízení přátelských k dětem druhý využívá.

Není možné si nevšimnout, že hotely, které se na malé klienty přímo specializují, v novém miléniu vyrostly jako houby po dešti. Poznáte je na první pohled podle přilehlých hřišť, trampolín, houpaček, brouzdališť, vybavených heren a veškerého zázemí pro maminky. Oficiálně nesou označení baby friendly. Tipy na ubytování s dětmi jsou velmi žádané a vyhledávané.

V minulosti se s malými dětmi moc necestovalo. Rodičovská péče znamenala sociální izolaci, která se zúžila do roviny „z domu na dětské hřiště“ a trochu volna maximálně u babičky nebo na chalupě. Dnes však není problém vyrazit na dovolenou s celou rodinou, vyplatí se ale předem si o vybraném ubytování zjistit informace a zvolit spíše to, kde jsou na děti připraveni. Penziony pro děti jsou IN a mají zelenou i do budoucnosti. Oblíbili si je nejen naši nejmenší, nadšené jsou i maminky a více či méně angažovaní tatínci. Penziony s označením baby friendly cílí na všechny účastníky a umí přesně rozeznat jejich potřeby.  Pro děti jsou k dispozici programy s animátory, pro maminky relax a pro tatínky dostatek možností ke strávení společných chvil s ratolestmi.

Úžasný relax pro všechny bez omezení věku představuje wellness v Beskydech. Čtyřhvězdičkový Wellness hotel Vista je považován za moravský Špindl. Sjíždí se sem celebrity stejně jako početné rodiny, které zde naleznou vše potřebné, po čem na pobytu pod Kralickým Sněžníkem mohou zatoužit. Excelentní kuchyně podávaná formou švédských stolů, rozsáhlé wellness s aqua zónou a dětským brouzdalištěm, dětské herny a sjezdovka přímo naproti hotelu.

Jako stvořený pro rodinný víkend Aquapark Babylon v Liberci. Objekt se čtyřmi tobogany, skluzavkou, divokou řekou a saunovým světem, v jehož zákoutích naleznete vodotrysky, gejzíry, vířivky a v romantických jeskyních unikátní akvária s mořskou faunou, na děti rozhodně nezapomněl. Z mokré zóny chybí jen krůček na houpačky, kolotoče, autodrom, divokého býka, horolezeckou stěnu či prolézačky a trampolíny. Vodní atrakce si lze užít a plně vychutnat v kombinaci s ubytováním v rodinných pokojích.

Pokud vás více než hory láká historie a památky, zamiřte do Prahy. S procházkami u dětí moc neuspějete, ale v Aquapalace Průhonice budou nadšené. V komplexu o rozloze 9 tisíc metrů čtverečních čeká na všechny vodomilce tolik atrakcí, že člověk neví, kterou vyzkoušet jako první.  Za zmínku stojí 450 metrů dlouhá divoká řeka, vinoucí se celým vodním světem nebo umělé vlnobití.

Ať už si vyberete kterýkoli kout naší republiky, baby friendly ubytování je vždy tou lepší volbou pro rodiny s dětmi.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *