Úklidem se dostat do plavek

0

Je tu letní sezóna, teploty se šplhají nahoru a slunce zve ke koupání. Ale přiznejme si, kdo z nás má ideální parametry do plavek? Možná by to ještě něco malinko chtělo ubrat. Zhubnout sportem? A co takhle zabít dvě mouchy jednou ranou? Víte, že kila půjdou dolů i při klasickém uklízení?

Porovnali jsme nejrůznější domácí práce a sportovní aktivity a možná budete překvapeni. Asi byste neřekli, že hodinkou utírání prachu nebo leštění nábytku spotřebujete tolik kilokalorií jako hodinkou lehké jízdy na rotopedovém stroji. Díky žehlení spálí vaše tělo takové množství energie, jako když byste si dali lehký strečing, to znamená cca 140 – 175 kcal. Ještě o level výš je například vysávání.

I když se může na první pohled zdát, že je to fyzicky snadná práce, zejména s šikovným pomocníkem, jakým je třeba kompaktní vysavač Kärcher VC 2, který je neuvěřitelně tichý, maximálně výkonný, a díky systému třívrstvého čištění vzduchu zanechává čisté nejen podlahy, ale rovněž vzduch v místnosti, přesto spálíte vysáváním okolo 250 – 270 kcal, což představuje jednu hodinku aerobiku. Rekordmany ve spotřebě kalorií je drhnutí podlahy či koupelny. Pořádné drhnutí koupelny, kdy se pustíte do dlaždiček i do úklidu sprchového koutu a umyvadla spálí za hodinu 330 kcal, což se rovná jedné hodince plavání či basketu. Navíc pro vás máme skvělý tip pro rychlejší úklid.

Kompaktní parní čistič Kärcher SC 1 je vhodný pro snadné a především rychlé čištění bez chemie. Parou odstraníte až celých 99,99 % všech běžných bakterií v domácnosti. Spolehlivě zajistí dokonalou čistotu všech dlaždic, varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. V okamžiku odstraníte odolné skvrny, vodní kámen i mastnotu. Mytí oken je také jednou z fyzicky nejnáročnějších činností. Možná právě pro tyto důvody nemyjeme okna tak často, jak by si zasloužila. Mytím oken spálíte dokonce až 290 kcal, což se dá přirovnat k takovému menšímu souboji v pinpongu. Navíc pomocí akustěrky Kärcher WV 5 vám mytí oken půjde snáze od ruky.

Spotřeba kalorií/hodina/průměrná žena

Zalévání květin hadicí / pozvolná chůze – 120 – 160 kcal

Žehlení / lehký strečing– 140 – 180 kcal

Vaření / pomalejší chůze po rovině – 150 – 200 kcal

Utírání prachu / lehká jízda na rotopedu – 160 – 210 kcal

Vysávání / aerobik – 250 – 270 kcal

Drhnutí podlahy / plavání, basket – 320 – 430 kcal

Mytí oken / pipong– 230 – 300kcal

Pozn. Hodnoty převzaté z kalorických tabulek

Také vás některé hodnoty trochu překvapily? Jak je vidět, úklidem zabijete hned dvě mouchy jednou ranou, dbáte o svojí linii, a navíc budete mít doma krásně čisto. A to už stojí za to.

www.karcher.cz

Chcete se podívat na další tipy, jak se lépe dá uklízet? Navštivte www.svetcisteni.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno