Umělá plicní ventilace v domácím prostředí

0

Ano, péče o ventilované zase o krůček postoupila a Všeobecná zdravotní pojišťovna rozjela spolu s vybranými specializovanými agenturami domácí zdravotní péče pilotní projekt domácí umělé plicní ventilace neboli DUPV. Pacienti závislí na ventilaci tak mohou zůstávat v domácím prostředí, kde je jim poskytována profesionální zdravotní péče. Subjekty, které se do projektu zapojily, samozřejmě musí splňovat velmi přísná kritéria, aby mohli DUPV zajišťovat.

Agentura domácí zdravotní péče ProCare Medical je lídrem v oblasti poskytování domácí zdravotní péče a stála u zrodu a aktivně se zapojovala i do pilotního projektu pro domácí umělou plicní ventilaci. Ventilovaný zůstává v domácím prostředí, kde je mu poskytována veškerá potřebná zdravotní péče a do nemocnice pouze dochází dle potřeby. Pacient se tak může lépe vrátit k původnímu stylu života a v některých případech i k práci. Pacient se tak cítí mnohem lépe a není vystaven riziku nemocničních nákaz, které se přese všechnu snahu v nemocničních zařízeních stále vyskytují a způsobují nepříjemné a nebezpečné infekce.

 

Pobočky v rámci celé ČR

Pražská agentura ProCare Medical má pobočky nejen v Praze, ale také v Hradci Králové, v Liberci a v Brandýse nad Labem. U ventilovaných je velmi důležitá obslužnost v určitém časovém intervalu a dojezd atestovaného doktora. V případě, že hledáte agenturu na DUPV, je třeba hledat mezi těmi, které mají sídlo nebo pobočku do 30 km od bydliště pacienta. ProCare Medical navíc poskytuje kompletní portfolio služeb zahrnujících převazy ran, aplikace injekcí, odběry krve, domácí parenterální výživu, domácí fyzioterapii a také tolik potřebné převozy sanitkou. Často se stává, že pacienta nemá kdo odvézt na vyšetření, kontrolu či rehabilitaci. Plně vybavené sanitky odvezou pacienta, vyčkají a zase ho odvezou zpět domů. Pokud jste závislí na ventilaci a nemáte jiné obtíže, zeptejte se svého ošetřujícího lékaře na možnost zůstat doma.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno