Jak neprotopit majlant?

0

Létu a teplým dnům už pomalu zvoní umíráček, a tak je potřeba připravit se na zimu. U mnoha nemovitostí právě v tomto období vrčí motorové pily, protože si majitelé dělají dopředu zásobu dřeva. Jiní se dávají „na modlení“, aby následující období nebylo teplotně podprůměrné a nemuselo se zbytečně moc topit plynem nebo elektrickou energií. A ti prozíraví, ti se snaží o rychlý způsob, jak svou nemovitost obléct do zimního kabátu, což v praxi znamená, zateplit ji.

 

Definujte ztráty

Ať už má člověk jakýkoliv zdroj suroviny pro výrobu tepla, jediným fungujícím způsobem, jak s teplem rozumně nakládat, je snažit se udržet ho uvnitř bytové jednotky. Je prokázáno, že velký podíl tepelné energie dům opouští ihned poté, co je vyrobena, a to skrze okna, dveře a bohužel i střechu, respektive půdní prostory. Účinnou prevencí je energetický audit, který poukáže na slabá místa a dokáže naplánovat nápravu.

Nejužitečnějším opatřením, které umí ušetřit až třetinu všech nákladů na vytápění, je zateplení  stropních prostor pomocí minerální pěnové izolace. Nános izolační vrstvy se provádění pomocí hadice a čerpadla, které jsou přímo napojeny na speciální vůz. Ten přijede až těsně před požadovanou nemovitost, takže nehrozí, že by samotná aplikace nadělala nějaký nepořádek nebo vyžadovala nějaká speciální stavební opatření.

 

Vratná investice

Strop izolovaný pomocí Magmarelax zabrání únikům tepla z domu, zabrání i průniku vysokých teplot dovnitř (působí jako jakási přirozená klimatizace), zvýší bezpečnost protipožární ochrany (pěna je totiž nehořlavá), zbaví interiér takzvaných tepelných mostů a zaručí návratnost investice za 3 až 5 let.

Izolace je možné použít na všech typech střech, jako jsou střechy pultové, šikmé, vazníkové i rovné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno