Užíváte si všechny adventní zvyky?

0

Advent je pro křesťany obdobím půstu, zklidnění a příprav na narození Ježíše Krista. Pro spoustu z nás však znamená stresové období, kdy si uvědomujeme, že Vánoce se kvapem blíží a je třeba kromě úklidu, dárků a pečení také zajistit klasický chod rodiny a domácnosti. A to je pořádná dávka práce a stresu!

Pojďte proto pohlédnout na tento předvánoční čas malinko jinak! Více se propojit s obdobím klidu a pohody v nás a užít si opravdové těšení se na Ježíška. Možná se právě díky těmto zvykům na chvilku zastavíte nejen vy, ale také zbytek vaší rodiny.

Tradicí je dávat si na 4. prosince čerstvě uřezané větvičky třešně do vázy. Je to obyčej svaté Barborky. A to je skvělý důvod, vyrazit s rodinou na menší výlet do přírody na obhlídku třešní. Je pravda, že se praví, pokud vykvetou, bude se dotyčná vdávat, ale vy to můžete pojmout prostě jako oslavu života. A když se teď brzy stmívá a za okny je černá noc, bílé květy krásně oživí domácí atmosféru.

Pečení perníčku či tradiční vánočního cukroví, je dlouholetá tradice vycházející z pohanských zvyků, kdy se peklo obřadní pečivo. A vám se tak nabízí jedinečná možnost, jak strávit hezký večer s dětmi nejen u televize.

Zpívání koled není v posledních letech oblíbená kratochvíle, a je to škoda. I když se vám nepodaří přesvědčit zbytek domácnosti ke společnému zpívání písní, zapějte si je alespoň vy. Uvidíte, jak se vám zlepší nálada!

Vánoční úklid bývá postrachem všech žen, avšak když bude do něj zapojena celá rodina, máte během sobotního dne hotovo! Možná vaše ratolesti, či mužská část neuklidí tak dokonale, ale uvidíte, jak je vlastní přičinění a že si dali s úklidem práci, bude ponoukat k tomu, být opatrnější a brát si třeba pod rohlík talířek, aby nenadrobili, automaticky.

Mimochodem i tento zvyk je mnohem hlubší, než aby se návštěvě u vás líbilo! Slouží právě k duševní očistě a rozproudění ospalé energie domu. Navíc tak přijdete ještě i na možné praktické dárky, kdy zjistíte, že vaše dítě potřebuje třeba nový značkový batoh, školní aktovku či manžel batoh na notebook, nové povlečení či ručníky, které jim můžete koupit s oblíbeným hrdinou či v oblíbené barvě.

Zkrátka, využijte adventní čas ke svému prospěchu a rodinnému naplnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno