Koberce, které vám budou vyhovovat

0

Koberce v dětském pokoji patří k nejkontroverznějším tématům, co se zařizování domácnosti týká. Pro někoho je koberec naprostou samozřejmostí a zároveň s nábytkem řeší i výběr koberce, ale pak je druhá skupina, pro kterou je koberec naprosto nepřípustný a to zejména z důvodu možného zadržování prachu. Jak to tedy s koberci v dětském pokoji je? Je vhodné je sem pořídit nebo je naopak lepší nechat podlahy volné?

Nezapomínejte na bezpečnost

Při zařizování dětského pokoje byste měli klást především důraz na bezpečnost dítěte. Každý rodič ví, že při hře dojde velmi často a velmi rychle k drobnějším zraněním. V těch horších případech může dojít také ke zraněním závažnějším. Automaticky jsme si už zvykli neumísťovat do pokojů skříňky, stoly, postele tak, aby mohly na dítě spadnout nebo aby měly nebezpečné rohy. Jak je to však s podlahou? Ta je sama o sobě nebezpečná. Kluzká podlaha je záležitost, které se nevyhnete. Z tohoto důvodu mají koberce v dětském pokoji jednoznačně své místo. Nemusí se nutně jednat o dětské koberce celoplošné. Postačí jen jeden či více kusových koberců rozmístěných na nejfrekventovanější místa. I pokud koberec do pokoje nedáte, časem si všimnete, že dítě si při hře dává na zem polštář nebo deku. Proč? Jednoduše pro větší pohodlí a komfort. Pokud nemáte podlahové topení, pak trávit delší čas na chladné zemi není nic příjemného. A i s tímto problémem umí účinně pomoct koberec. V neposlední řadě je na místě zmínit také estetické hledisko.

Koberec podle vašich představ

Pokoj s kobercem vypadá útulněji a navíc můžete dítěti udělat radost, když mu dovolíte, aby si vybralo koberec podle svých představ, třeba s oblíbeným pohádkovým nebo seriálovým hrdinou. Logo oblíbeného sportovního týmu? Žádný problém, i takové koberce najdete v nabídce firmy Vopi na jejich stránkách www.vopi.cz/kusove-koberce-shaggy/. A ty nejmenší jistě potěšíte kobercem, který je bude přímo motivovat ke hře. Takovým je například dětský koberec farma, který se těší oblibě v různých obměnách již řadu let. Navíc dnešní moderní koberce jsou vyráběny už s antialergickou úpravou a nic nepřekáží tomu, aby byly koberce i v pokojíčcích alergiků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno