V zimě se postarej také o svůj telefon – elegantně a chytře

0

Už se těšíš na sníh a pořádnou zimu? Změna ročního období může být pro naše tělo opravdu osvěžující. Důležité ale je se na ni dobře vybavit a ochránit nejen svoji pokožku, ale například i telefon.

Smartphone je tvým užitečným pomocníkem, zdrojem informací, ale může tě taky dostat z nepříjemných situací. Díky němu objednáš taxi během mrazivé noci, zavoláš policii v případě nesnází, nebo se zkontaktuješ s kamarády, pokud se ti ztratí v mlze na sjezdovce.

Bohužel, právě chladné počasí může mít na tvůj telefon velmi špatný vliv. Starší nebo vadná baterka se může kvůli mrazu z ničeho nic vybít a ty už ji pak jen těžko nastartuješ. Kromě toho velké výkyvy tepla baterku ničí a častěji ji budeš muset měnit. Jak si tedy telefon stylově chránit, aby ti pomohl vždy, když budeš potřebovat?

Dobíjej telefon jako správná moderní žena

Pokud máš starší model, je možné, že se ti docela rychle vybíjí baterka i při normální pokojové teplotě. Při mínusových teplotách to může být ještě rychlejší. Nic nenech náhodě a pořiď si powerbanku. Externí zdroj energie ti poslouží vždy, když nebudeš u elektrické zásuvky. Telefon tak můžeš vesele dobíjet i během sjíždění sjezdovek. A neboj, nemusíš s sebou tahat žádná velká zařízení. Existují i maličké, kapesní powerbanky, které ti pohodlně dobijí tvůj i kamarádčin mobil.

Díky kapesní powerbance dobiješ telefon kdekoliv. Zdroj: Pixabay.com

Pokud se ti zdá nošení powerbanky příliš komplikované, můžeš si koupit kryt na mobil s integrovanou baterkou. Ten ti bude tvůj smartphone neustále dobíjet. Že máš starší model? Nevadí. Stále seženeš i nabíjecí kryty na iphone 7 a další starší oblíbené modely telefonů.

Chraň telefon před sněhem a pádem

Kryt na tvůj smartphone  by měl být v dnešní době už samozřejmostí. Udělej si z něj přednost a vyber si takový obal, který se ti zrovna líbí. Na výběr jich máš opravdu hodně. Stejně tak nezapomínej na tvrzené sklo na displej. Pokud ráda používáš klasické silikonové kryty, tvrzené sklo se ti bude hodit, minimálně proti poškrábání.

V zimních měsících, zvlášť jestli plánuješ dovolenou na horách, ti však tento způsob ochrany telefonu nemusí stačit. Nezapomínej, že smartphone je třeba neustále nosit pěkně v teple. V batohu, v kabelce nebo v tašce může pořádně vymrznout, Nejlépe mu bude přímo na tvém těle.

Zdroj: Etuo.cz

Pokud nemáš v bundě skrytou kapsičku na mobil, určitě si pořiď nějaký jednoduchý obal, který zajistí voděodolnost, aby mu neublížil sníh, a také ho ochrání před pádem do závěje. Může ti s tím pomoci klasický univerzální vodotěsný obal za pár desítek korun, který si jednoduše pověsíš na krk a schováš ho pod lyžařskou bundu. Telefon bude na tvém těle v teple a bezpečí.

Dopřej svým rukám stylové dotykové rukavice

Další problém mohou pro telefon představovat tvoje studené prsty. Baterie telefonu je úplně nesnáší, a tak se ti může stát, že i když je telefon v teple a nabitý, jednoduše se ti po chvilce používání vypne. I na toto už dnes existuje řešení. Stačí si pořídit stylové dotykové rukavice, díky kterým můžeš telefon používat, aniž by sis je musela sundavat. Ochráníš tak nejen svůj mobil, ale i pokožku na svých rukách.

Stylové dotykové rukavice seženeš v různých barvách nebo se vzory. Díky nim už ti chlad nebude ničit ruce ani telefon. Zdroj: Etuo.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno