Vánoce se pomalu blíží a linecké cukroví nesmí chybět. A s tímto receptem chybět nebude

0
46997832 - colorful carpet rolls on white background

Linecké cukroví je klasika, která nesmí o svátcích chybět. A přesto, že se jedná o klasiku, tak jednoduché ho upéct. Často se totiž stává, že je tvrdé a nechce se mu změknout. O to větší ale máte radost, když se povedou a všichni si na něm u vánočního stromku pochutnají. A co všechno k tomu potřebujete? 210 g hladké mouky, 70 g cukru moučka, 1 sáček vanilkového cukru, 140 g másla, 2 žloutky, 1 lžičku citrónové šťávy, marmeládu na potření, ale pokud chcete můžete samozřejmě použít i něco jiného, například nutellu, a na závěr potřebujete moučkový cukr na posypání. Těsto zadělejte na vále.

Postupně na něj přes síto prosejte hladkou mouku i cukr. S prosetou moukou se potom lépe pracuje. Přisypte vanilkový cukr a do základu nastrouhejte máslo na hrubším struhadle. Nebudete potom mít problém s velkými kusy másla, které by vám v těstě mohly zůstat špatně zapracované a byla by s tím potom fakt dřina. A nakonec přidáme žloutky a citrónovou šťávu. Vytvořte hladké těsto, do kterého zapracujte postupně úplně všechnu mouku na vále. Pak těsto nechte přes noc odpočívat v lednici. Druhého rána na vále vyválejte plát tlustý cca 2 až 3 milimetry.

Z něj potom vykrajujte cokoliv, co se vám libí. Vykrojené tvary pokládejte na pečicí papír na plech, troubu nastavte na 180 stupňů Celsia, horkovzdušnou na 165. A potom šup s plechem do vyhřáté trouby.  Pokud uvidíte, že okraje začínají jen trošičku zlátnout, hned s cukrovím ven. Mělo by to trvat tak 7 a 8 minut. A potom už zbývá jen upečená kolečka hezky slepit marmeládou. Ale dávejte si pozor, aby vám neskončila na koberci, taková rybízová, nebo višňová jde opravdu špatně dolů. Pokud by se tak opravdu stalo a vy před vánoci neměli na takové čištění čas, kontaktuje A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců a sedaček Brno. Koberce čistí skvěle a vy budete mít po starostech.

Perfektní domluva, časová flexibilita a kvalitně čistá okna bez šmouh

Mytí oken je podle mě ta nejhorší domácí práce, kterou mohli vymyslet. Vždycky to odkládám co to jde, nakonec zatnu zuby a dám se do toho. Asi ani nemám dobrou techniku. Nejde to sice naštěstí až tak vidět, ale zdá se mi, že mám vždycky nejhorší okna z celého domu. Šmouhy už neberu jako něco negativního, prostě to k mým oknům patří.

13987319 - hand cleaning window against blue sky

Můj manžel dobře zná moji nechuť k mytí oken. Sám na tom není o moc lépe. A proto mě naposledy překvapil tím, že mi na pomoc objednal úklidovou firmu. Chtěla jsem vidět, jak vlastně takové správné mytí oken probíhá, takže jsem doufala, že by se šlo s nimi domluvit, aby přišli odpoledne, kdy už jsem doma.

Manžel vybral firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken, výškové práce Brno. S mytím oken v odpoledních hodinách bez problému souhlasili, říkali, že mohou přijít ve kteroukoli denní dobu. To se mi moc líbilo, myslím, že je fajn, že takhle vycházejí vstříc dennímu programu svých zákazníků.

Pracovníci opravdu dorazili v předem domluvenou hodinu, nezdržovali se zbytečnými řečmi a pustili se do práce. Při práci odpovídali na mé dotazy, pár jsem jich měla, protože mě jejich způsob práce překvapil. To, že okna umyli vodou a saponátem a potom ho setřeli stěrkou, mě samozřejmě nezaskočilo. Ale nutnost leštit je za sucha mě zaujala. Dozvěděla jsem se, že leštění leštidlem na mokro často nechává šmouhy.

K leštění používali něco jako dětskou plenku z bavlny. To se mi zdálo podivné a hlavně hodně pracné, ale když jsem viděla výsledek takového leštění, musela jsem uznat, že to má něco do sebe. Okna vypadala perfektně. Bylo to poprvé, co jsem byla na naše okna hrdá a nemusela se za ně stydět.

Pracovníci A SERVISU odvedli opravdu skvělou práci. Chválím je, kudy chodím. A těším se, až si je na mytí oken zase objednáme.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno