full screen background image

Víme proč si letos bez piva neodpočinete

Česká republika je už po celá desetiletí považována  za národ pivařů. Tento neoficiální titul vychází ze statistických údajů, které se vyhodnocují z každoroční spotřeby piva na jednoho obyvatele. Orosená sklenice piva se tak stává nedílným symbolem našeho území. Těžko říci, zda to můžeme brát za pozitivní označení. Ať už máte na tuto nálepku jakýkoliv názor,  zaměřme se na tento populární zrzavý nápoj z trochu odlišného úhlu pohledu.

V první řadě je pivo skvělým prostředkem k uhašení žízně, ovšem kromě této dovednosti toho dokáže mnohem více. Pokusme se nalézt zalíbení v harmonickém spojení piva a odpočinku. Domníváme se, že to pro vás nebude vůbec těžký úkol a pobyty s příchutí piva si zamilujete.

 

Pivní lázně nejsou žádnou novinkou

Nemá sice cenu se vydávat na náročnou cestu po stopách prvního použití piva jako přísady do koupele, ale rozhodně stojí za to, ozkoušet moderní pivní lázně a jejich blahodárné procedury.  První zmínky o použití piva do koupele se datují teprve od konce 20 století. S osvětou se začalo v sousedním Německu, kde se do horké koupele pivo přilévá od roku 1997.

Během několika měsíců se z nahodilého vykoupání v pivním moku stál obrovský trend. V následujících letech se pivní lázně otevírali po celém světě. V České republice  se úplně poprvé objevují v Chodové Plané na Tachovsku v letech 2006.

 

Pobyty s příchutí piva  cestovní kanceláří Atis

Dopřejte si tento rok skutečný odpočinek s příchutí piva v jednom z mnoha českých nebo slovenských minipivovaru. Přímo před vámi se pozvolna odhalí tajemství českých a regionálních sládků. Procedura vám poskytne pohled na odvrácenou stranu tohoto světově proslulého alkoholického nápoje a nechá okusit jeho léčebné účinky. Ke koupelím se samozřejmě používá živé pivo bez příměsi chemie, barviv a nežádoucích konzervantů. Pivo je pro tyto účely vařeno pouze z chmele, z vody a kvalitního sladu v nepasterizované a nefiltrované podobě. Jen díky této strategii si pivo zachovává plnou chuť a celou škálu důležitých vitamínů.

Pokud vás pivní pobyty zajímají z dnešního pohledu, navštivte stránky cestovní kanceláře Atis na adrese https://www.atis.cz/vypis-produktu-tema/pobyty-s-prichuti-piva/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *