Vybíráme ideální hrnce do kuchyně

0

zenavdomacnosti.cz_tescoma_cz_nahledovy

Pokud vaříte, měla byste si uvědomit, že právě od kvality vašich hrnců se bude odvíjet kvalita vašeho vaření. Ani vy se jistě nechcete v kuchyni trápit s tím, že se vám bude jídlo v hrncích připalovat, či vám při práci bude překážet jejich velikost nebo omezovat materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Věnujte proto chvilku tomuto článku, ve kterém se dozvíte, jaké hrnce ano a od jakých dát raději ruce pryč.

 

Materiál stojí při výběru na prvním místě

Hrnce se dnes vyrábí z mnoha různých materiálů, a proto mezi nimi najdete i podstatné cenové rozdíly.

 

Mezi nejčastěji používané materiály patří:

  • Teflon
  • Nerez
  • Titan
  • Litina
  • Smalt

 

Cenově nejvýhodněji vychází smaltované nádobí. Od něho ale velkou kvalitu nečekejte. Smaltované nádobí není tak odolné jako ostatní materiály, proto se hodí spíše na občasné vaření – třeba na chalupu. Pokud nechcete dělat kompromisy mezi cenou a kvalitou, zaměřte pozornost na nerezové hrnce. Ty jsou velmi odolné, je možné je používat denně a přesto si udrží své skvělé vlastnosti. Luxusní záležitostí je litinové a titanové nádobí, počítejte zde ale s mnohem vyšší cenou.

zenavdomacnosti.cz_tescoma_cz_01

Nechybujte ve velikosti a množství

Pokud si myslíte, že si vystačíte jen s několika hrnci, pusťte tuto myšlenku rychle z hlavy. Každé jídlo vyžaduje specifický postup, někdy je potřeba používat i více hrnců najednou. I vám bude více vyhovovat praktická sada hrnců. Při výběru si dejte pozor na velikost jednotlivých hrnců. Musí vyhovovat velikosti vašeho sporáku, a pokud máte myčku, musí se vejít i do ní. Zaměřte se také na provedení úchytek. Hrnec se vám musí dobře držet. Úchytky by neměly vstřebávat teplo.

zenavdomacnosti.cz_tescoma_cz_02

Jak poznat kvalitu?

Kvalita vybraného nádobí se samozřejmě nejvíce projeví při provozu. Udělat si také můžete tento jednoduchý test, díky kterému odhalíte kvalitu hrnců vlastně okamžitě. A pamatujte – pokud zjistíte, že vám hrnce nevyhovují, máte právo je (stejně jako jakékoliv jiné zboží) vrátit.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno