full screen background image

Vybíráme pračku pro rodinu

V dnešní době tvoří pračky nedílnou součást základního vybavení každé domácnosti. Pokud jste právě v situaci, kdy si potřebujete pořídit nový spotřebič, jistě jste už narazili na fakt, že si můžet vybírat z opravdu široké škály produktů. Jaká však bude ta nejlepší?

 

Na co si dát pozor

Aby vám pračka sloužila přesně tak, jak si představujete, musíte se zaměřit na určité parametry a funkce. Tím nejdůležitějším je velikost bubnu společně s kapacitou prádla. Pro dvoučlennou domácnost jistě postačí menší velikost, avšak pro rodinu s několika dětmi neberte nic pod kapacitu 8 kg. Kdybyste vzali menší, s trochou nadsázky byste pravděpodobně nedělali nic jiného, než dennodenně prali špinavé prádlo. O tomto vědí své zvláště ti, co mají doma malé potomky.

Dalším důležitým faktorem je hlučnost. Jestliže bydlíte v paneláku, mohli byste se ždímající pračkou otravovat sousedy. Avšak ani v domku není řvoucí pračka žádné terno. V potaz berte také náklady na provoz spotřebiče, ať se potom nedivíte, co vám to přišlo za vysoké účty. Co se týče jednotlivých funkcí a programů, tak se zamyslete, zda opravdu potřebujete ten model, co jich má dvacet. Většina lidí jich totiž stejně používá maximálně pět.

 

Máte doma dost místa?

Před nákupem spotřebiče si doma vše pečlivě přeměřte. Do malých koupelen jsou vhodnější pračky s horním plněním, protože nezaberou moc místa. Pestrý výběr slibují například pračky LG. Naopak když víte, že místa máte doma všude dostatek nebo budete mít spotřebič zabudovaný třeba pod kuchyňskou linkou, vsaďte na automatické pračky s předním plněním.

Máte-li doma opravdu velký problém s místem, řešením pro vás může být model s označením slim, který je ultra tenký a pro tento typ domácností přímo dělaný. Ať už se rozhodnete pro pračky Miele nebo jakoukoliv jinou značku, vždy vybírejte maximálně pečlivě, jinak se z této investice stane brzy noční můra.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *