Vybíráte rošt do postele? Zohledněte i to, jakou máte matraci

0

Současný trh s postelovými rošty je vskutku rozmanitý, přičemž na své si přijdou jak zájemci o levné řešení, tak i příznivci luxusního spaní. Pokud se vám však nedaří zorientovat se v nepřeberné nabídce, v následujících řádcích vám představíme nejen jednotlivé druhy roštů, ale také druhy matrací, které se na dané lamelové rošty do postele hodí.

 

Pevná deska

První možností je pevná deska, která však není zrovna ideální volbou, protože se přes ni neodvádí vlhkost. Stejně tak matrace není dobře odvětrávaná, a tím pádem se v ní začnou dříve či později usazovat nezvaní hosté, jako jsou roztoči. Pevné desky byste se měli okamžitě zbavit, protože není z žádného hlediska vůbec vhodná.

Jestliže se jí však z jakéhokoliv důvodu nechcete vzdát, udělejte do ní alespoň několik otvorů pro odvětrávání. Kombinovat ji můžete s matrací pružinovou či taštičkovou matrací.

 

Laťkový rošt

Další levnou variantou je laťkový rošt, jehož latě jsou spojené textilními pruhy, případně upevněné na masivním rámu. Uplatnění nachází zejména na postelích pro občasné pespání, nebo pro matrace, které nelze použít s lamelovým roštem, jako je například pružinová či taštičková matrace. Na pevném podkladu doporučujeme zvolit vyšší typ matrace, protože celou službu tvárnosti musí obstarat pouze matrace, pevný rošt jí s tvárností nijak nepomůže.

 

Jednoduchý lamelový rošt s 12 až 26 lamelami

Se základnější nosností a omezeným tvarováním se chlubí jednoduché lamelové rošty, jejichž lamely jsou uchycené v zadlabaných či nepružných pouzdrech. Takový rošt se doporučuje na postele, kde spí osoby s maximální hmotností 80 kilogramů. Stejně jako předchozí laťový rošt, tak i tento lamelový patří mezi základnější rošty pro občasný spánek, například na chtě, chalupě, nebo lůžku pro hosty.

 

Klasický lamelový rošt s 28 lamelami

Dostáváme se už do výhodné cenové kategorie. Klasický lamelový rošt, jehož lamely jsou uloženy v pružných pouzdrech s možností regulace tuhosti, je k dostání ve více verzích. Nepolohovací, výklopné, manuálně a motorově polohovatelné. Právě poslední zmíněná možnost je opravdu komfortní. Představte si, že si lehnete po náročném pracovním dni, vezmete do rukou dálkový ovladač a nastavíte si pomocí něj rošt jak pod hlavou, tak i pod nohami. Klasické lamelové rošty jsou vhodné pro osoby s hmotností do 120 kilogramů. Velkou výhodou je, že tento typ roštu je ideální volbou pro jakoukoliv matraci, tedy kromě pružinové.

 

Lamelový rošt s 42 lamelami

Pro zákazníky s požadavky na kvalitu, životnost a komfort jsou připraveny rošty do postele s vyšším počtem lamel, které mají i vyšší nosnost a odolnost. Větší počet lamel dokáže velmi přesně kopírovat tvar lidského těla a díky četnosti mezer je také velmi prodyšný. Dokážou unést i člověka s hmotností do 150 kilogramů. Stejně jako klasický lamelový rošt, tak i tento je k dostání ve fixní verzi, s možností polohování buď manuálně, nebo motoricky a s výklopem pro ukládání věcí do úložného prostoru. Kvalitní rošty jsou vhodné ve spojení s kvalitními matracemi z latexu, ze studené pěny a z líné pěny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno