Vybíráte šperky? Nezapomeňte zohlednit tyto faktory!

1

Při výběru šperků se většina z nás řídí tím, co se nám líbí. Avšak kromě estetických preferencí bychom měli zohlednit i další faktory, protože právě ony velmi významně určují, jestli nám daný klenot vůbec bude slušet. Co všechno tedy vzít v úvahu, abyste ve špercích opravdu zazářili?

Tón pleti

Ze všeho nejdříve se zaměřte na tón pleti. Ke světlé s nádechem do růžova se skvěle hodí chladivě zbarvené kovy, šperky z platiny, z bílého či růžového zlata, s bílými perlami, diamanty či s jasně růžovými a modrými drahými kameny budou to pravé ořechové. Naopak tmavší pokožce s teplým tónem zlaté či meruňkové sluší žluté zlato, perly v hřejivých odstínech žluté, krémové a drahokamy v hnědé, oranžové, červené, žluté či zlaté.

Barva vlasů

Při pátrání po vhodném šperku může být dobrým vodítkem i barva vlasů. Obzvlášť zohlednit je ji třeba v případě, že vybíráte náušnice nebo náhrdelníky. Černovlásky dokonale vyniknou se zářivými, sytými a odvážnými barvami šperků, nádherný kontrast vytvoří ohnivé granáty nebo vášnivě rudé rubíny, brunetky se rozzáří s modrými či sytě červenými drahokamy, pro zrzky je jako stvořený tmavě zelený smaragd a pro blondýnky safíry či akvamarín.

Styl oblékání

Zaujímají ve vašem šatníky větší část konzervativní klasické kousky nebo si spíš potrpíte na extravagantní módní výstřelky? I způsob vašeho oblékání je třeba při výběru šperků zohlednit, abyste zvolili takové klenoty, které k vašim každodenním outfitům budou nejlépe pasovat. Milovnicím elegance udělá radost s nestárnoucí klasikou v podobě prstenů s diamantem, srdce romantiček zaplesá u perlových klenotů a dámy odmítající stereotyp pak potěší originální šperky.

Tělesné proporce

V úvahu byste měli vzít také vaše tělesné proporce, a to se týká jak postavy, tak obličeje. Šperky totiž dovedou také šikovně zdůraznit vaše přednosti a zakrýt nedostatky, ale i na ně naopak nelichotivě upozornit. Například jemné prsteny zbytečně upoutají pozornost k silnějším prstům, visací náušnice zase protáhnou obličej a ty kulaté mu dodají na plnosti. Vybírejte si proto šperky obezřetně, ať vám nezpůsobí víc škody, než užitku!

1 komentář

  1. Já mám šperky ráda, ale spíše je nosím k nějakým zvláštním příležitostem, jinak moc ne. Nyní vybírám šperky na svatbu, i když bůh ví, jak to v téhle době bude. Evka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno