Zlepšení pitného režimu pomůže zlepšit zdraví

0

Krátké dny, mrazivé počasí i málo slunečního svitu nám dokáže ovlivnit náladu. Za bolesti hlavy, únavu a neschopnost se soustředit ale často nemůže zima, jako spíše náš nedostatečný pitný režim.

Bez bolesti hlavy

Obecně platí, že dospělý člověk by měl za den vypít alespoň 2,5 litru tekutin, nejlepší je samozřejmě čistá voda. Když se však večer ohlédneme za celým dnem, k doporučené hranici se mnoho z nás ani nepřiblížilo. Naše tělo ale ke svému fungování potřebuje vodu, ideálně v té nejčistší podobě, a pokud ji nedostane, objeví se problémy. Poruchy soustředění, bolesti hlavy, únava, malátnost, špatná nálada a také snížená imunita jsou první ukazatele, že bychom tomu, co a v jakém množství pijeme, měli věnovat pozornost. Sladké limonády, káva a různé sirupy totiž nejsou zrovna to pravé, co bychom svému tělu měli dopřávat. Jenže svou roli hraje chuť a překážkou pro pití čisté vody je často právě ona. Upravit chuť vody a zbavit ji škodlivých látek mohou filtry na pitnou vodu, které tak pomohou i zlepšit náš pitný režim. Když nám voda bude chutnat, budeme ji pít rádi.

Příjemná chuť vody

Nejvíce nám na kohoutkové vodě vadí chlorová pachuť, vodu tak necháváme odstát a pak již není dobrá. Ochucujeme ji proto sirupy a šťávami, případně raději sáhneme po sladké limonádě, a to samé učíme i děti. Voda upravená kvalitními vodními filtry ale má chuť skvělou a není důvod ji nahrazovat, oblíbí si ji dokonce i děti. V našich domovech používáme pitnou vodu i k mytí nebo praní, špinavé prádlo jednoduše dáme s práškem do pračky a zapneme ji. Dál už neřešíme, kam a jak teče, přesto nás občas mohou přepadnout pochyby, zda je voda opravdu skvěle čistá. Vodní filtr vodu nejen zbaví nepříjemných pachutí, ale také různých škodlivých látek, jako jsou pesticidy, antibiotika, chlor a další látky, které v čisté vodě nemají co dělat. Přefiltrovaná voda je dokonale čistá a chutná bez obsahu nečistot a škodlivin a navíc má výbornou chuť.

Když omezíme sladké limonády plné konzervantů a barviv, a do pitného režimu zařadíme více čisté vody, budeme se během pár dní cítit mnohem lépe. Zmizí únava i napětí, budeme mít více energie azlepší náladu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno