full screen background image

Vyzdobte si domov po svém

Každý z nás má jiný vkus a také představy o tom, jak by měl vypadat ideální domov. Vašim představám se dá snadno přiblížit, pokud využijete některé způsoby dekorace interiéru. K té nejznámější patří tapetování. Díky tapetám získá váš interiér nové osobité kouzlo. Vaši originální stopu v interiéru můžete zanechat třeba na zdech, stačí si pořídit ty správné tapety nebo třeba samolepící dekorace. Móda strohých bílých zdí je dávno pryč, přizpůsobte se i vy.

 

Tapety jsou opět v módě

Levné tapety na zeď se obvykle dají sehnat z různých materiálů zdobené pestrými motivy. Ze zdi na vás tedy může koukat majestátní tygr, brooklynský most nebo třeba hromádka zenových kamenů. Záleží pouze na vašem vkusu a možnostech využití konkrétní místnosti. Stejně jako papírové tapety nejsou vhodné pro použití do koupelny, vliesové tapety nevydrží dlouho za kuchyňskou linkou. Každý druh tapet je určen ke specifickému použití. Papírové a vliesové tapety jsou vhodné pro použití do obývacího pokoje, pracovny, ložnice či dětského pokoje. Vinylové tapety jsou potom omyvatelné a používají se v kuchyních. Samolepící tapety lze využít k renovaci nábytku nebo třeba chladniček a mrazáků.

 

Obývací pokoj s tapetou

Obývací pokoj je centrem veškerého dění v domácnosti. Proto byste se právě zde měli cítit nejvíc doma. Abyste toho docílili, použijte vhodnou tapetu. Někdo má rád opakující se vzor, který použije na celou stěnu, někdo dává přednost obrazu složenému pouze z několika málo částí – fototapetě. Pokud se rozhodnete pro fototapetu se vzorem, která vám v interiéru nahradí obraz, můžete zvolit přírodní motiv, který navodí dojem, že z vašeho obývacího pokoje se můžete vydat rovnou do zelené zahrady, nebo se rozhodněte pro ozdobnou bordurou ohraničený obraz vašich oblíbených zvířat.

Jak vidíte, není žádný problém vyzdobit si interiér podle vašich představ, stačí vhodná tapeta na zeď nebo samolepící dekorace a váš domov rázem ožije.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *