full screen background image

Vyzkoušejte věštbu z kávy

Slyšeli jste už někdy o oblíbeném věšteckém způsobu, který byl používán v minulosti nejvíc na Středním východě? Jedná se o věštbu z kávy, přesněji řečeno z kávové sedliny. Vyzkoušejte věštění i vy a odhalte, co vás čeká v blízké budoucnosti.

 

Jak vybrat hrneček

Kromě dobré a kvalitní kávy, aby byl tento „rituál“ příjemný, budete potřebovat také vhodný šálek, aby se vám lépe hledalo symboly a věštilo. Ideální je šálek s ouškem a rovným dnem. Vybírejte hrnek, který je uvnitř světlý a bez jakékoliv kresby. Nezapomeňte, že důležitý je také podšálek, na kterém se věští.

 

Jak připravit vhodnou kávu

Věštit můžete téměř z jakékoliv kávy, dobré je vybrat nějakou speciální kávu, která vám opravdu chutná. Do džezvy nalijte vodu na jeden šálek, přidejte dvě lžičky čerstvě namleté kávy. Kávu přiveďte k varu, zamíchejte a nechte přejít varem ještě jednou. Nalijte do šálku a nechte trochu vychladnout.

 

Položte otázku a soustřeďte se

Poté kávu začněte pít a myslete na svou otázku nebo problém, na který chcete vědět řešení. V šálku vám zbude lógr. Chytněte šálek za ucho, zatočte s ním tak, aby se lógr rozmístil po celé vnitřní ploše. Přiklopte šálek podšálkem a postavte dnem vzhůru. Po pár minutách šálek otočte a zjistěte, jaký tvar vám káva připomíná.

 

Vyzkoušejte věštbu i z čaje

Nebojte se vyzkoušet i věštbu čaje. Ta se dělá stejně jako u kávy, jen do šálku nasypete jednu až dvě čajové lžičky kvalitního sypaného čaje. Další postup je stejný jako u kávy.

 

Jak věštbu číst

Ke čtení kávové nebo čajové věštby nepotřebujete nic, kromě vaší fantazie, představivosti a kreativního myšlení. Všechny symboly, které budou blízko oušku, se týkají rodiny, naproti tomu je téma kariéry. Vpravo od ouška vidíte budoucnost, vlevo minulost. Uprostřed dna šálku vidíte nejaktuálnější věci, které vás čekají v nejbližší době a je potřeba dát si na ně pozor. Inspirujte se, co znamenají některé ze symbolů.

 

Anděl – dobré zprávy

Dům – bezpečí a jistota

Ďábel – pozor na falešnost přítele

Had – skryté nebezpečí

Hřib – vše se dává k lepšímu

Jablko – materiální zisky

Kalich – příjemné události

Kometa – čeká vás nečekaná návštěva

Květina – nepříjemnosti v milostných vztazích

Oko – dávejte na sebe větší pozor

Podkova – čeká vás velké štěstí

Srdce – opravdu upřímná láska

Strom – váš cíl je na dosah

Zvon – velmi dobrá zpráva, dítě nebo sňatek

Tak přejeme příjemný zážitek a jen ty nejlepší zprávy.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *