Základní zahradnické pily a nůžky, se kterými vám půjde práce od ruky

0

magnolia-1274394_960_720

Běžná úprava stromů i pokročilé arboristické činnosti vyžadují kvalitní nástroje. Pomocí správného výběru pil a nůžek si práci nejen ulehčíte, ale dosáhnete i lepších výsledků. Podívejte se na základní vybavení, které by nemělo chybět žádnému zahrádkáři.

 

Ruční pily

Klasické ruční pily se používají pro řezání nechtěných větví u stromů nebo keřů. Platí, že čím tlustší větev se budeme snažit odříznout, tím rychlejší by měl být řez. Je to z toho důvodu, aby nedošlo k poškození dřeva více, než je nezbytně nutné. Právě k takovým účelům se hodí například ruční pila Silky SUGOI 420-6,5 s příjemnou gumovou rukojetí a kvalitním plastovým pouzdrem pro zavěšení a snadnou manipulaci.

978

 

Skládací pily s multifunkčním použitím

Výhodou skládací pily je její multifunkční použití. Kvalitní ostří si dokáže poradit s ořezem suchých větví, ale i s běžnými sadařskými pracemi. Skládací pila Silky Gomboy 210-10 má středně hrubé zuby a pevnou ocelovou rukojeť potaženou gumou s ergonomickým tvarováním pro pohodlné držení a naprosto přesnou práci.

 

Teleskopické pily na vysoko položené větve

Teleskopické pily jsou na elektrický pohon a hodí se pro profesionální arboristickou práci. Speciální čtyřdílný arboristický teleskop Ergo-Schnitt je vyroben ze skleněného vlákna, které je až pětkrát pevnější než hliník. Navíc má certifikát na ochranu proti úrazu elektrickým proudem, takže nabízí přesnou a zároveň i bezpečnou práci.

 

Zahradnické nůžky pro jemnější údržbu

Pro odstranění drobnějších větví a výhonků se hodí použití nůžek. Ty umožňují plynulý a přesný střih s minimálním nežádoucím poškozením okolního dřeva. Tuto práci skvěle zastanou například ruční zahradnické nůžky Okatsune 103, které si poradí s větvemi až do tloušťky 25 mm. Hodí se pro údržbu mladých větví na ovocných stromech, pro zastřižení růží, na popínavé rostliny nebo na vinnou révu a podobně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno