full screen background image

Zařizujete vašemu dítěti samostatné spaní? Dbejte na kvalitu.

Cítíte, že nastal čas, aby se vaše malé dítě naučilo spát ve svém a chtěli byste mu dopřát kvalitní spací koutek, který bude milovat? Nezapomeňte, že děti tráví spánkem téměř celou polovinu dne, je proto vhodné se zamyslet nad podobou ložnice, kterou chcete pro své dítě vytvořit. Pokud zvolíte nadčasové řešení a pořídíte kvalitní masivní postel, nestane se vám, že vaše dítě omrzí nálepky či polepy.

 

Postel, která roste s dítětem

Pokud již od začátku naučíte dítě spát ve velké posteli, vyhnete se neustálému obměňování nábytku. V kombinaci s veselým povlečením je masivní postel skvělým a zdraví přínosným řešením. Nad vůni dřeva prostě není! Samozřejmostí by měl být atestovaný rošt. Mnohdy děti po posteli skáčou a jistě nechcete, aby ji zničily. Dokud je dítě malé, opatřete postel dřevěnou zábranou, aby při spánku nespadlo z postele. Tu v pozdějším věku jednoduše odstraníte.

 

Vhodně zvolené lůžkoviny

Abyste ochránili matraci před proniknutím tekutiny, je dobré ji opatřit matracovým chráničem s PU zátěrem. Prodloužíte tak její životnost a ochráníte ji před roztoči. Buď můžete zvolit chránič pod prostěradlo nebo dokonce vybrat chránič a prostěradlo v jednom. Po použití jednoduše vložíte do pračky. V dětském pokojíčku nesmí chybět kvalitní polštář a přikrývka.  V dnešní době je ideální výběr mezi přírodním materiálem v podobě ovčí vlny a lůžkovin z certifikovaného dutého vlákna.

 

Úložné prostory pod postelí

Úložný prostor pod postelí je v dětském pokojíčku často nevyužité místo, tajemné místo, kde mizí hračky. Abyste se vyhnuli pyžamu pohozenému pod postel, včas spací kout opatřete výsuvným úložným prostorem. Dle uspořádání pokoje si vyberte, zda se vám bude hodit boční či čelní výsuv. Šuplíky dále můžete opatřit plastovými boxy a mohou se stát úkrytem oblíbených hraček nebo zde přes den uschováte lůžkoviny.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *